וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סין עומדת בפני מגפת מחלת מין

13.3.2003 / 12:43

מקרים רבים של מחלת המין קלמידיה התגלו במדינה; המחלה עלולה להביא גם להתפרצות מגפת איידס; חוקרים: 14.6% מהגברים הסינים מקיימים יחסי מין עם זונות ומביאים את המחלות הביתה


בסין התגלו מקרים רבים של מבוגרים שנדבקו במחלת המין קלמידיה, כך נכתב במחקר שערכו מדענים אמריקאים וסינים. המדענים סבורים שמקרי ההידבקות גובלים במגפה שבאה כתוצאה משינוי בהרגלי המין של הסינים. רופאים במדינה הזהירו כי המחלה עלולה להביא להתפרצות מגפת איידס במדינה.

את הקלמידיה, המועברת על ידי יחסי מין, ניתן לרפא באמצעות אנטיביוטיקה, אולם הזנחה של המחלה עלולה להביא נשים רבות לידי עקרות, או להריונות מחוץ לרחם. "ממדי מגפת האיידס בסין עדיין קטנים, אולם מקרי הקלמידיה הרבים והלא צפויים שבאו בעקבות קיום יחסי מין לא בטוחים מלמדים על סכנה מוחשית להתפשטות האיידס במדינה", אמרה ד"ר מריון כהן, מאוניברסיטת צפון קרוליינה.

הבי.בי.סי מדווח כי בחלקים מסוימים במדינה חל שגשוג בענף הזנות כתוצאה מהתעשרות מהירה של גברים רבים. "אנשי עסקים רבים במשרות גבוהות הולכים לזונות כחלק מהעבודה", אמר ויליאם פאריש מאוניברסיטת שיקאגו, אחד מעורכי המחקר. "גברים אלה מביאים את המחלות הביתה לנשותיהם. ככל שהזמן יעבור יידבקו גברים רבים יותר גם באיידס", הוסיף.

2.1% מהגברים ו-2.6% מהנשים בסין נדבקו בקלמידיה. 14.6% מהגברים הסינים מקיימים יחסי מין עם זונות. על פי המחקר, כעשרה מיליון סינים עלולים להידבק באיידס בעשור הקרוב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully