וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הצעה: גנבי הרכב בקולומביה יישלחו למחנות ריכוז

רויטרס

12.3.2003 / 23:04

ההצעה הועלתה במסגרת מאבק השלטונות בתופעת גניבת הרכב החמורה במדינה; על כל שני רכבים חדשים שנמכרים – אחד נגנב; לפי התוכנית, המחנות יוקפו בגדר חשמלית והדיירים יגדלו את מזונם

שלטונות קולומביה מנסים להתמודד עם תופעת גניבת רכבים מהקשות בעולם. לפי נתוני משרד התחבורה המקומי – על כל שני רכבים חדשים שנמכרים במדינה – רכב אחד נגנב. עד כה לא הצליחה הממשלה לשים קץ לתופעה. על רקע נתונים אלה צומחת הצעה חדשה-ישנה בקרב תעשיית הרכב המקומית. לפי ההצעה ישוכנו גנבי הרכב במחנות ריכוז.

טוליו זולוגה, יו"ר איגוד חלקי הרכב הקולומביאני, אשר עומד מאחורי הרעיון המצמרר, פירט בפני קהל שומעיו הנדהם את תוכניתו. לפי התוכנית, הגנבים, תושבי מחנות הריכוז, ישוכנו בביקתות עץ קטנטנות, והמחנות יוקפו בגדרות תיל חשמליות. עוד נאמר בתוכנית, כי דיירי המחנות ייאלצו לגדל את מזונם בעצמם כי המדינה לא תספק להם מזון. "אנו מציעים לשרי הפנים והמשפטים דרך יעילה להלחם בתופעת גנבי הרכב", אמר זולוגה.

היו"ר הנחרץ לא התייחס בדבריו לקונוטציות הנוראות העולות מהצעתו, אולם חזר והדגיש מספר פעמים בדבריו, כי הגנבים יצטרכו לדאוג לעצמם לבד במחנות, "אחרת ימותו מרעב". זה לא הוגן שנשים את כל גנבי הרכב בבתי הכלא ונצטרך לממן אותם מהמיסים שאנו משלמים. כך נגרום להם באמת להצטער על מעשיהם הנפשעים", אמר זולוגה. הוא הוסיף כי הוא מאמין שתוך פרק זמן קצר תיעלם תופעת גניבות הרכב מהמדינה.

רוב גנבי הרכב בקולומביה הם חברים או תומכים בארגון הגרילה המקומי המשליט אימה על התושבים במדינה כבר מספר שנים. מקורות בממשל מוסרים, כי מטרתו העיקרית של הארגון היא לערער את ביטחון התושבים ביכולתה של הממשלה לשמור על רכוש תושביה. לא נמסר האם הממשלה מתכוונת לאמץ את ההצעה ההומנית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully