וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תחזית אופטימית: מספר הרעבים בעולם יקטן בחצי

5.3.2003 / 0:04

לפי דו"ח של ארגון הבריאות והחקלאות של האו"ם, ב-2030 יהיו 440 מליון רעבים בעולם; כיום עומד המספר על 776 מליון; הסיבות: גידול ביצוא המזון ופיתוח טכנולוגיות חקלאיות

מספר הרעבים בעולם יקטן מ-776 מליון ל-440 מליון בשנת 2030, לפי דיווח של ארגון הבריאות והחקלאות של האו"ם. עם זאת, בניגוד לתחזיות קודמות, בשנת 2015 לא יפחת מספר הסובלים מתת תזונה בחצי, אלא רק ב-11%.

ההערכות, המתפרסמות באתר newscientist, מתבססות על תחזית לפיה יגדל ייצור התבואה העולמי ב-1.2% כדי לעמוד בדרישות התזונה העולמיות. התחזית יכולה להתממש אם מדינות עשירות ייצאו יותר מזון - כדי לעמוד בביקוש הקיים במדינות המתפתחות, בהן עולה הדרישה על יכולת היצור המקומית.

בניגוד להערכות פסימיות אחרות, האירגון קובע כי שטח היבול העולמי יגדל ב-20% עד 2030 וכי כריתת העצים תצומצם. לפי האירגון, הגידול בתנובה הואט בשל הירידה בגידול האוכלוסין וחוסר היכולת של חסרי האמצעים לרכוש מזון. על הגורמים שעשויים לשפר את המצב נמנים שיפור ההשקייה, ופיתוח טכנולוגיות חקלאיות חדישות, שיאפשרו לגדל יבולים גם במדינות בהם התנאים החקלאים לא מאפשרים זאת. בארגון מציינים גם את המזון המעובד גנטית, אשר יוכל לסייע במקומות בהם האדמה יבשה, מוצפת מים, או רוויה במלח.

על אף התחזיות האופטימיות, בדרום אסיה ובחלק ממדינות אפריקה, העוני ימשיך לגדול. כתוצאה מכך, מספרם של הסובלים מתת תזונה ביבשת האפריקאית יקטן בצורה פחותה מהשיעור העולמי, ויעמוד על 183 מליון רעבים בשנת 2030, במקום 194 מליון כיום.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully