וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מהיום: טסט לטסט

4.3.2003 / 12:43

תלמידי נהיגה בחולון נדרשים לעבור מבחן מקדים (פרי טסט) שהוא חלק מהציון הכולל של המבחן; יכלול, בין השאר, זינוק בעלייה ורברס; הפרי טסט יונהג בקרוב גם בחיפה, ברחובות וברמלה


תלמידי נהיגה שיעברו את מבחן הנהיגה המעשי (טסט) במשרד הרישוי בחולון, יידרשו מהיום לעבור מבחן מקדים (פרי טסט) במגרש מסלולים מיוחד, כתנאי להצלחה בטסט. כך מסר היום מנכ"ל משרד התחבורה, סלמן בן ציון.

מגרש ה"פרי טסט" כולל שני מסלולים שבהם יבצעו הנבחנים תרגולות תנועה בכביש, במשך כ-20 דקות. במגרש הותקנה "רמפה" מיוחדת לצורך ביצוע התחלת נסיעה בשטח בלתי מישורי ("זינוק בעליה"). במגרש הותקנו גם שלטי הוראה ותמרורים תקניים, המדמים תנאי כביש אמיתיים.

ה"פרי טסט" יכלול מספר מטלות שהנבחן יידרש לבצע, בהם: נסיעה ב"סלאלום" בין חרוטים, לצורך בחינת השליטה של הנהג ברכב, "זינוק בעלייה" עם בלם יד ובלעדיו, נסיעה לאחור במקביל לשפת המדרכה, נסיעה לאחור בין שני כלי רכב וכניסה ויציאה בדרך ללא מוצא.

תוצאות מבחן ה"פרי טסט" במגרש המסלולים יהוו חלק מהציון הכולל של הנבחן ב"טסט", ויצורפו לשקלול הסופי של תוצאות המבחן המעשי הניתן על ידי בוחן הנהיגה.

ממשרד התחבורה נמסר כי ה"פרי טסט" יאפשר מתן דגש במבחן הנהיגה המעשי על פעולות שלא באו לידי ביטוי במבחן, בשל אילוצי תנועה שונים. כמו כן, הוא יאפשר לתלמיד להתנסות בנהיגה בתנאי חירום מזדמנים ובכך להעלות את רמת השליטה של הנהג.

דובר משרד התחבורה, אבנר עובדיה, מסר כי בכוונת משרדו להנהיג מבחן מקדים בכל משרדי הרישוי הארץ. לדבריו, בשבועות הקרובים יונהג "פרי טסט" גם בחיפה, ברחובות וברמלה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully