וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שרון הציג יעדיו: יציבות כלכלית ותהליך מדיני מואץ

4.3.2003 / 11:42

הממשלה התכנסה הבוקר לישיבתה הראשונה; נתניהו: האמירות על התכנית הכלכלית החדשה - נבובות; פריצקי: לישראל יש מלאי דלק לתרחיש "האפוקליפטי ביותר"; מופז הביע דאגה מהתבססות החמאס

הממשלה התכנסה הבוקר לישיבתה הראשונה. ראש הממשלה, אריאל שרון, בירך הבוקר את השרים, ואמר: "תהיה זו ממשלה שתפעל ביחד, ותביא לביצוע והשגת יעדיה". לדבריו, יעדי הממשלה הם הענקת ביטחון לאזרחי ישראל; הבטחת יציבות כלכלית ומעבר לפסים של צמיחה; פתיחת תהליך מדיני מואץ; הבאת עולים לישראל ודאגה לקליטתם.

בפתח הישיבה אמר שרון עוד: "שרי הממשלה הם קבוצה רצינית, אחראית ומיוחדת, שמטרתה לשרת את העם והמדינה".

שר האוצר, בנימין נתניהו, אמר בישיבה כי כל האמירות על התכנית הכלכלית החדשה הן נבובות, וכי אין בהם דבר. לדבריו, טרם גיבוש תכנית, יש לבדוק ביסודיות את מצב המשק.

שר התשתיות, יוסף פריצקי, דיווח הבוקר לממשלה כי לישראל יש מלאי חירום של דלק, שיספיק גם ל"תרחיש האפוקליפטי ביותר", במהלך מלחמה בעיראק. שר הביטחון, שאול מופז, אמר בישיבת הממשלה, כי ישראל עוקבת בדאגה אחר ארגון החמאס, שמבסס עצמו כאלטרנטיבה שלטיונית לרשות הפלסטינית.

השר מאיר שטרית הביע הבוקר תקווה שמשרד האוצר, שבו הוא מכהן לצד נתניהו, יציג בקרוב תכנית כלכלית חדשה, שבראשה הפחתת נטל המסים במטרה להביא לצמיחה. "אם מורידים מסים במשק זה יכול להוביל לכך שהמשק יצמח, שיותר אנשים ילכו לעבוד, גם הכנסה ממסים בצורה משמעותית גודלת, מסיבה אחת פשוטה, היום יש גם העלמות מס גדולות, כי אם המס שאתה משלם הוא 62%, שווה להעלים מס", אמר.

בראיון לגלי צה"ל אמר שטרית כי הוא כועס על החלטת ראש הממשלה להדיחו ממשרד המשפטים. "בכל ההיסטוריה הפוליטית לא קרה שמפלגת שלטון ויתרה על המשרד לטובת הקואליציה. אבל הכעס עבר לי, משום שאינני איש של מהומות, וזכותו של ראש הממשלה לבחור עם מי הוא רוצה לעבוד".

סיעת המפדל תתכנס בצהריים

כתבי "הארץ", גדעון אלון ונדב שרגאי, מוסיפים:

ח"כ לוי הודיע אתמול לראש הממשלה כי בתנאים שנוצרו הוא נמנע, לפי שעה, מלקבל עליו את תפקיד סגן השר במשרד ראש הממשלה האחראי על משרד הדתות ועל פירוקו. לוי נעדר אתמול גם מההצבעה בכנסת על השבעת שרי המפדל ונתן שרנסקי, כביטוי למחאה באשר לדרך שבה מבקשים לפרק את משרד הדתות. סיעת המפדל תתכנס בצהריים כדי לדון במחלוקת עם ראש הממשלה.

הודעתו של לוי נמסרה במהלך פגישה בין שרון לבין השרים אפי איתם וזבולון אורלב, וח"כ לוי, שנערכה על רקע חילוקי דעות קשים בין הליכוד למפדל בנוגע לדרך פעולתו של משרד הדתות, עד פירוקו; לוי מבקש למנות למשרד מנכ"ל ולנהלו למעשה כשר לכל דבר, במקביל לעבודתן של שתי הוועדות, שיוקמו לפי ההסכם הקואליציוני. ועדות אלה יבדקו את אופן פירוק המשרד ושילוב השירותים שהוא מעניק במשרדי ממשלה אחרים ובמועצות המקומיות.

שרון מתנגד למינוי מנכ"ל למשרד, וסבור שעל לוי לגשת לאלתר לפירוקו. אתמול הבהיר שרון לשר המשפטים, יוסף לפיד, שהליכוד איתן בהתחייבותו שהמשרד יפורק בתוך שנה.

המשבר בין הליכוד והמפדל בעניין זה פרץ בעקבות דבריהם של לוי ואיתם במרכז המפדל שלשום. השניים הציבו בסימן שאלה את עצם פירוק משרד הדתות, והבהירו כי מדובר בתהליך ארוך שיימשך מעבר לשנה שנקבעה לשם כך בהסכם הקואליציוני. לוי אף אמר, ששרון הבטיח לו שיכהן כסגן שר במשך ארבע שנים. בלשכת שרון זעמו על הדברים. אתמול פרסמה הלשכה הודעה המספחת למעשה את השר לוי למשרד ראש הממשלה. כמו כן רמזו בלשכה שעדיף שלוי לא יגיע כלל למשרד הדתות, וינהל את פירוק המשרד מהמקום שיוקצה לו לכך במשרד ראש הממשלה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully