וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בן גביר נגד לשכת עורכי הדין: מונע מסנגורים לבקר אסירים בכלא

עודכן לאחרונה: 1.2.2023 / 14:08

השר לביטחון לאומי מסרב לחתום על התעודות המאפשרות לעורכי דין לבקר לקוחות בבתי הסוהר השונים וכן לבדוק את התנאים בהם, ללא נימוק ענייני. בן גביר: "מדובר בעיקר בעורכי דין שמונו על ידי הלשכה בראשות אבי חימי. השר אינו חותמת גומי"

בוודידאו: איתמר בן גביר בזירת הפיגוע בירושלים/צילום: לפי סעיף 27 א׳ לחוק זכויות יוצרים

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר מסרב לחתום על תעודות המבקר של עורכי דין בבתי הסוהר השונים - כך נודע היום (רביעי) לוואלה. מדובר בתעודות שמאפשרות לעורכי דין להיכנס לבתי הסוהר השונים כדי לבדוק את תנאי האסירים, שחלקם לקוחות שלהם.

במענה לפניית וואלה בנושא השיב השר: "השר בן גביר חתם על עשרות אישורי כניסה של קרימינולגים, פרופסורים ואנשי שירות המדינה. אכן ישנן דמויות שבאשר להן ביקש השר לקבל מידע, אודות הליך המינוי - המדובר בעיקר בעורכי דין שמונו על ידי לשכת עורכי הדין בראשות אבי חימי".

איתמר בן גביר, השבעת הממשלה, 29 בדצמבר 2023. ראובן קסטרו
איתמר בן גביר, השבעת הממשלה, 29 בדצמבר 2023/ראובן קסטרו

"השר אינו חותמת גומי וחשוב שיהיו בפנים כל הפרטים אודות הליך המינוי לפני שהוא מאשר כניסת גורמים שונים לבתי הסוהר. פקודת בתי הסוהר מסמיכה אישים מסוימים לבחון את תנאי הכליאה של האסורים, כך נכתב בפקודה: 'מבקר רשמי רשאי בכל עת להיכנס לבית סוהר שהוסמך לבקר בו ולבדוק את התנאים שבו, את דרכי הטיפול באסירים, את ניהולו התקין של בית הסוהר והתאמתם של כל אלה להוראות הדין ולהוראות אחרות'".

"כבר היו דברים מעולם, ועורכי דין, בעיקר תומכי חמאס, ניצלו את הקרדיט שניתן להם לעזור למחבלים", לשון התגובה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully