וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הסתיימה החקירה בעניינו של השופט טל

27.2.2003 / 19:46

המשטרה העבירה התיק להחלטת הפרקליטות; השופט עמד בראש ועדת העזבונות וחשוד בהעברת 4 מיליון שקלים לעמותה בראשה עומדת אישתו - פי 16 מהמלצת משרד העבודה; חשוד באי סדרים נוספים

היחידה הארצית לחקירות הונאה סיימה את החקירה בעניינו של השופט (בדימוס) צבי טל, כך נמסר הערב מהמשטרה. החקירה נפתחה לאחר שעלו נגד טל חשדות בדו"ח מבקר המדינה. הדו"ח נבדק על ידי היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, וצוות מהפרקליטות, שהחליטו על העברת החומר ליחידה לחקירות הונאה (יאח"ה). בתום החקירה הועבר התיק לפרקליטות שם תתקבל ההחלטה האם יש די תשתית ראייתית להעמדת השופט טל לדין.

כתב "הארץ", ברוך קרא מוסיף:

החקירה נגד השופט טל נפתחה בעקבות הדו"ח החריף שפרסם מבקר המדינה, אליעזר גולדברג, בסוף אפריל בשנה שעברה המתייחס לוועדת העזבונות במשרד המשפטים, בראשותה עמד. המבקר ייחס לטל ממצאים חמורים של ניגוד עניינים בשורה של החלטות. באוקטובר האחרון נחקר טל ביאח"ה תחת אזהרה במשך שש שעות.

על פי הדו"ח ביקשה ב-98' עמותת "אמונה", ארגון הנשים של המפדל, הקצבה של כשני מיליון שקל מוועדת העזבונות. בניגוד להמלצת משרד העבודה והרווחה להעביר לעמותה 250 אלף שקל בלבד, החליטה הוועדה להקציב ל"אמונה", ארבעה מיליון שקלים - פי שניים מהסכום שביקשו. בפרוטוקול הישיבה לא ניתן הסבר להחלטה כמו גם לא לעובדה שרעייתו של טל מכהנת כיו"ר סניף "אמונה" בירושלים. לדעת מבקר המדינה מדובר בניגוד עניינים מובהק. הסכום שהוקצב לעמותה, כתב המבקר, חריג ביחס לסכומים שהוקצבו לה בעבר.

בתשובתו למבקר טען טל כי "הוועדה החליטה על תיקון קיפוח מתמשך של שנים, תוך הקפדה על שיוויון שיקלולי בין הארגונים". טל הוסיף כי אשתו "אכן שימשה שנים רבות כיו"ר סניף העמותה לירושלים", אך "זהו תפקיד חברתי ולא מינהלתי. היא לא עסקה בצד הכספי או המינהלתי וגם לא קיבלה משכורת או גמול אחר".

אולם בדו"ח המבקר הועלתה נגד השופט טל טענה נוספת: גם עמותת הבת "מכללת אמונה" זכתה להקצבות נדיבות מוועדת העזבונות בראשותו. רעייתו כיהנה כאחת מארבעת מורשי החתימה של העמותה. טל לחשדות האלו אמר: "אולי לא הייתי מודע כלל להיות קרובת משפחתי מדרגה ראשונה חברה בהנהלת העמותה".

ניגודי עניינים נוספים עליהם הצביע המבקר: טל כיהן כיו"ר מועצת הרשות לשיקום האסיר במקביל לתפקידו כיו"ר ועדת העזבונות שאחראית גם על תקציבי המועצה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully