וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מצנע לממשלה החדשה: נכה בכם ונייסרכם

27.2.2003 / 18:26

יו"ר האופוזיציה קיבל פני הממשלה בהתקפה חריפה; טען: שרון, שהבטיח שלום, בחר בנתיב הקיצוני ביותר; האשימו בטרפוד ממשלת האחדות החילונית; כינה יו"ר שינוי "לפיד כבוי לפני המחנה"

יו"ר האופוזיציה, ח"כ עמרם מצנע, קידם הערב את הממשלה החדשה בנאום התקפה חריף. מצנע, שנשא דברים בטקס השבעת הממשלה בכנסת,
פתח את דבריו באיחולי הצלחה לראש הממשלה, אריאל שרון, ואז עבר למתקפה חזיתית.

"קיווינו להתגשמות הרמזים בדבר הופעת דה גול ישראלי, וטעינו", אמר. "במקום מפת הדרכים הרחבה שהציבור הישראלי פרס בפניו, בחר ראש הממשלה בשביל הימני-הקיצוני ביותר: אפי איתם לימינו אביגדור ליברמן לשמאלו, או ההיפך, ולפיד כושל כבוי לפני המחנה".

יו"ר העבודה הזכיר את כל קבוצות האוכלוסיה המצפות להצלחתו של שרון. בין השאר מנה מצנע את מאות אלפי המובטלים, את "תושבי קו העימות החדש והישן", התעשיינים, בעלי העסקים וילדי ישראל.
הוא הדגיש כי שרון הבטיח להורי החיילים "שילך בנתיבות שלום".

"המשיכו להבטיח הרבה - ועשו מעט"

מצנע טען כי שרון ויו"ר שינוי, יוסף לפיד, טירפדו במכוון את האפשרות לכונן ממשלת אחדות חילונית. "אני מצהיר מעל דוכן הכנסת כי ממשלת ליכוד-עבודה-שינוי היתה בהישג ידו של ראש הממשלה שרון", אמר. "יוסף לפיד שהתיימר והתחייב לקיומה של ממשלה כזו יוצק מים על ידיהן של המפלגות הימניות הקיצוניות, ומרביץ תורה של פוליטיקה אחרת".

משם המשיך יו"ר האופוזיציה להשתלחות בממשלה הטריה: "המשיכו לדבר על קידום התהליך המדיני - והתרחקו ממנו; המשיכו לדבר על צמיחה - וקצצו בהשקעות בתשתית; המשיכו להתנגד להתנחלויות בלתי חוקיות - ועצמו עיניכם אל מול קרוואנים על כל גבעה. המשיכו להבטיח הרבה - ועשו מעט".

בסיום דבריו הבטיח מצנע כי האופוזיציה בהנהגתו תעקוב בקפידה אחר הממשלה. "אנחנו החרדים לדמותה של חברה צודקת, נישאר עם עינינו צופיה. אתם תמשיכו ב'ספינים' בתקשורת, ואנחנו נכה בכם ונייסרכם", אמר. יו"ר העבודה הוסיף כי סיעת העבודה-מימד תצביע נגד הממשלה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully