וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

השב"ס: "יגאל עמיר הוא כמו כל אסיר אחר"

אלי כהנא

27.2.2003 / 13:42

העברתו של רוצח ראש הממשלה יצחק רבין לבית-סוהר באזור המרכז מהווה איתות לרוצח הפוליטי הבא, מזהיר נתן זהבי. הוא חושש ש"בקרוב לא יהיה טעם לחיות פה". השב"ס, לעומתו, לא חושב שמדובר בהטבת תנאיו

"לצורך עניין זה, יגאל עמיר הוא כמו כל אסיר אחר", מצדיק השב"ס את מעברו של יגאל עמיר, רוצח ראש הממשלה יצחק רבין, לכלא "איילון" במרכז הארץ. גם אם אחרים מוחים בתוקף על הטענה כי מדובר למעשה בהטבת תנאי מעצרו של אסיר העולם.

עמיר שריצה את כל תקופת מאסרו עד כה בכלא "אוהלי קידר" הסמוך לב"ש ביקש מספר פעמים משירות בתי הסוהר לשפר את תנאי מעצרו, או לכל הפחות להעבירו לכלא קרוב יותר למרכז הארץ, הסמוך לבית הוריו בהרצליה. השב"ס שב ודחה את בקשותיו, כך גם בית המשפט. אולם לאחרונה חלה תפנית בגישת שירות בתי הסוהר ומיד עם שחרורו של גרגורי לרנר מבית הסוהר "איילון" ביקש עמיר את תאו, ואתמול דווח כי בקשתו אושרה.

דוברת השב"ס, מדוע לשפר את תנאי מעצרו של יגאל עמיר? "תנאיו לא שופרו. הוא בסך הכל הועבר מהתא בו שהה בכלא "אוהלי קידר" לתא אחר בכלא "איילון". התא החדש מאובזר בכל אמצעי הבטיחות והביטחון להם אנו נדרשים. המעבר של יגאל עמיר מהתא ב"אוהלי קידר" יאפשר לנו להשתמש בו לאחזקת אסירים מסוכנים אחרים".

ומי קיבל את ההחלטה? "גורמים בשב"ס". אילו גורמים? "הגורמים שאחראים על הנושא הזה. לצורך העניין הזה, יגאל עמיר הוא ככל אסיר אחר". בכל זאת, התחושה של הרבה אנשים לא קלה מהעניין. המיקום שלו באזור המרכז ייקל על הוריו לבקרו. "אם מתוך זה יוצא שלהוריו יהיה עכשיו קל יותר, אין לנו בעיה עם זה. אנחנו לא מענישים את הוריו של יגאל עמיר".

זהבי מודאג

נתן זהבי, עיתונאי ומגיש בטלוויזיה מקפיד בכל הזדמנות להביע סלידה מעמיר וממשפחתו וגם הפעם הוא לא משתמש בלשון דיפלומטית כדי לנסח את הרגשתו. הוא רואה בהעברתו של עמיר לכלא "איילון" הטבה בתנאיו: "אם הטבה בתנאי מאסרו של יגאל עמיר היא שלב לקראת צעדים נוספים, כלומר קיצוב עונשו ובהמשך מתן שליש על התנהגות טובה, אז כדאי שאנשים שפויים בדעתם – ואין הרבה כאלה במדינה – יתחילו להכין מקום חלופי, כי לא יהיה טעם לחיות פה.

"יגאל עמיר הוא מחבל שרצח יהודי בשל היותו יהודי עם דעות פוליטיות שונות משלו ושווה ערך לכל רוצח של הג'יאהד האיסלאמי או החמאס. צריך להכניס אותו לתא אתם ביחד, להרוס לו את הבית או לפחות לאטום אותו למען ייראו ויידעו.

"הטבת התנאים שלו היא איתות לרוצח הפוליטי הבא שאולי כבר יושב בחדר קטן ומכין כדורי הולו פוינט למנוח הבא".

איתן הבר, ראש לשכתו של רבין ז"ל, אמר כי "אין טעם להגיב על כל דבר הבל".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully