וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סוחרי הנשים בעולם מגלגלים 7 מיליארד דולר בשנה

26.2.2003 / 16:58

כך נאמר בוועידה הבינלאומית למאבק בסחר בבני אדם, בהשתתפות 110 מדינות; הערכה: 4 מיליון ילדים ונשים נופלים קורבן מדי שנה; התובע הכללי האמריקאי: "זהו עלבון לכבוד האנושי"

ועידה מיוחדת למלחמה בסחר בנשים מכונסת בשלושת הימים האחרונים בוושינגטון, כדי לדון באסטרטגיה ובצעדים להילחם בתופעה. 4 מיליון נשים וילדים ברחבי העולם נופלים קורבנות לסחר מדי שנה. בבי.בי.סי דווח כי תופעה זו היא פשע בינלאומי שהולך ומתרחב באופן המהיר ביותר מכל פשע אחר. העבריינים המבצעים את הסחר מגלגלים מחזור של 7 מיליארד דולר בשנה.

הוועידה הביאה לדיוניה פעילים מקומיים מ-110 מדינות ברחבי העולם הנאבקים בתופעה, משפטנים, כמרים ועדים שהיו קורבנות סחר וניצלו. במהלך הכינוס ניסו המוזמנים לגבש אסטרטגיה למאבק בתופעה ההולכת וגדלה. "סחר בסקס הוא לא רק הפרה חמורה של החוק", אמר התובע הכללי של ארה"ב ג'ון אשקופט, "זה עלבון לכבוד האנושי. זו התקפה על ערכים אנושיים".

בארה"ב הוכפלו מספר כתבי האישום הפליליים בנושא במהלך השנתיים האחרונות. סחר בנשים לצרכי סקס קיים בכל העולם, אולם הבעיה חמורה הרבה יותר במדינות דרום מזרח אסיה ובמדינות ברית המועצות לשעבר. אוקסנה הורבונובה, המפקחת על הסחר בבני אדם בארגון הבינלאומי להגירה בקייב בירת אוקראינה, אמרה כי המשבר הכלכלי הקשה במדינות ברית המועצות לשעבר הוא הכוח המניע מאחורי התופעה. עבודה מובטחת במדינות רחוקות היא פיתוי שנשים צעירות לעתים לא יכולות לעמוד בו.

הורבונובה גם הדגישה את הקושי הרב להגשת כתב אישום נגד אותם עבריינים המאוגדים במדינות רבות ופועלים למעשה ללא גבולות. לדבריה קשה להשיג עדויות נגדם גם במדינת המקור בה פותו הקורבנות לסוע לחו"ל, וגם במדינה אליה הם מגיעים בסופו של דבר.

הצלחה בפיליפינים

אולם ישנם גם סיפורי הצלחה במלחמה בתופעה. במבצע נרחב בפיליפינים שיתפו פעולה עובדי נמל, פקידי הגירה וחברות תובלה במטרה לאתר ילדים המגיעים מאזורים כפריים לנמל מנילה, משם הם נשלחים לעבודה בזנות. הילדים מאותרים ומועברים לבית מחסה זמני. שם הם מקבלים ייעוץ ומידע וסיוע בחזרה הביתה.

מנהל הקמפיין הבינלאומי, רולנד פקיס, אמר כי מדינות נוספות מתעניינות בפרוייקט. לדבריו, הסיכוי לאתר קורבנות סחר במקום בו הם אמורים להישלח לחו"ל גדול יותר מאשר איתורם מוקדם יותר.

סגן שר החוץ של ארה"ב אמר בדיון כי המדינה מוציאה דו"ח מדי שנה על תופעת הסחר בבני אדם ברחבי העולם ושוקלת להטיל סנסקציות נגד מדינות שמסרבות לשתף פעולה בנושא.

ארה"ב מעוניינת לגבש אמצעים למאבק בסוחרים בתוך המדינות עצמן וגם בגבולות. בין השאר יכללו האמצעים הגנה לקורבנות שניצלו, החמרת הענישה כלפי סוחרי הסקס ותכניות חינוך אפקטיביות המיועדות לקורבנות פוטנציאליים.

בשנת 2000 נחקקו בארה"ב חוקים חדשים המכירים בכך שנשים רבות מאולצות לעסוק בזנות, וכשהן נתפסות, הן יקבלו יחס של קורבנות ולא של עברייניות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully