וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מחקר: לפרפקציוניסטים יש יותר בעיות בזוגיות

רויטרס

22.2.2003 / 11:37

חוקרים קנדים גילו כי בני זוג שאחד מהם מגדיר עצמו כ'פרפקציוניסט' מדווחים על יותר בעיות ואינם מרוצים מיחסיהם; החוקרים: בני הזוג לא מצליחים לעמוד בציפיות הנתלות בהם

אנשים המגדירים את עצמם כפרפקציוניסטים (שואפים לשלמות) אולי זוכים להצלחה בלימודים ובעבודה אך פחות מצליחים בחייהם האישיים. מחקר חדש מגלה כי תכונות אופי מסויימות המיוחסות לפרפקציוניסטים משפיעות על אופן הסתגלותם לנישואים. חוקרים קנדים גילו כי תכונות הפרפקציוניזם משפיעות גם על בני הזוג.

במחקר השתתפו 76 נבדקים חלקם נשואים וחלקם חיים במערכת זוגית כל שהיא מעל ארבע שנים. התכונה "פרפקציוניזם" נקבעה על פי האופן בו דירגו הנבדקים את הזדהותם עם ההצהרה: "כשאני עובד/ת על משהו אני לא יכול/ה להירגע עד שזה מושלם". מהמחקר עלה כי הנבדקים שהגדירו את בני זוגם כ'פרפקציוניסטים' חשים כי הם נדרשים מהם לאותו פרפקציוניזם. הם גם דיווחו על שימוש רב יותר בציניות, נדנוד ואסטרטגיות מורכבות במקרים של בעיות במערכת הזוגית. נבדקים אלה גם דירגו את המערכת הזוגית שלהם נמוך יותר מהאחרים.

"הממצאים האלה מוכיחים כי נשים המחפשות שלמות בבני זוגם ולהפך צפויות יותר להתאכזב. בני הזוג לא יצליחו לעמוד בציפיות הנתלות בהם", העריכו החוקרים. ממצאי המחקר התפרסמו בגליון פברואר של כתב העת לענייני משפחה ונישואים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully