וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גנץ ובר לב סיכמו על הקמת צוות שיבחן את אופי השירות של חיילות בשב"ס

עודכן לאחרונה: 23.8.2022 / 11:37

שר הביטחון והשר לביטחון הפנים הודיעו על הקמת צוות שיבצע בחינה מחודשת של תפקידי משרתי החובה בשירות בתי הסוהר. עד אז, בעקבות פרשת הסרסור בסוהרות, משרתות חובה בשב"ס לא ישהו ביחידות במחיצת אסירים בטחוניים. גנץ: "אסור לנו להתעלם מהאירועים החמורים שהתרחשו בכלא"

בווידאו: נציבת שב"ס מעידה בפני הוועדה לבריחה מכלא גלבוע/צילום: המשרד לביטחון פנים

שר הביטחון בני גנץ והשר לביטחון הפנים עמר בר לב הודיעו היום (שלישי) על הקמת צוות משותף, שיבחן את אופי השירות של משרתי החובה בשב"ס, וחיילות בפרט. בנוסף, סיכמו השניים, בעקבות פרשת הסרסור בסוהרות בכלא גלבוע, כי עד הקמת הצוות לא ישהו משרתי החובה ביחידות עם אסירים ביטחוניים.

הצוות שיוקם, יבצע בחינה מחודשת של התפקידים המיועדים לנשים, ובמידת הצורך הגדרה מחדש של אפיוני התפקידים והמשימות שיוטלו על המשרתים והמשרתות בשב"ס. כמו כן, יבחן הצוות את הארכת הוראת השעה המאפשרת הצבת המשרתים בשב"ס, ויגיש את המלצותיו עד לסוף נובמבר. כמו כן יוגברו הביקורות השוטפות של צה"ל ושב"ס.

כלא גלבוע. משה שי, פלאש 90
כלא גלבוע/פלאש 90, משה שי

שר הביטחון בני גנץ אמר כי "ביטחונם האישי של כלל משרתי ומשרתות החובה, בשב"ס או בכל יחידה אחרת, חייב להיות בראש סדר העדיפויות שלנו. האירועים שהתרחשו לכאורה בין כותלי הכלא הם חמורים ביותר, ואסור לנו להתעלם מהם. הצוות שיוקם יחקור לעומק ויבחן מחדש את אופי השירות - זאת במקביל לפעולות מיידיות שכבר נעשות בשטח. ההורים ששולחים את ילדיהם לשירות חובה חייבים לדעת שאנחנו עושים הכל כדי להגן עליהם, וכך נעשה".

השר לביטחון הפנים עמר בר-לב, התייחס גם הוא לפרשה ואמר כי "האירועים לכאורה שנחשפנו אליהם, הם קשים מאוד ומחייבים את כולנו גם להיאבק באפס סובלנות בתופעות חמורות כאלו ודומות להן, וגם להבטיח את שלומם וביטחונם של משרתי ומשרתות החובה בשירות בתי סוהר בפרט. לשם כך הוקם הצוות המשותף - ובשאר המערכים וגופי הביטחון. זו המחויבות שלנו להם, זו המחויבות שלנו להוריהם וזו המחויבות שלנו לחברה הישראלית. המאבק בהטרדות המיניות נמצא בראש סדר העדיפויות שלי".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully