וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"רוצים לאמץ ילד? תחזרו לכאן עם כיפה"

21.2.2003 / 10:47

כך אמרה פקידת משרד העבודה והרווחה לזוג שביקש לאמץ ילד לא יהודי; הסבירה: לפי ההנחיות, יש עדיפות לדתיים כי הדבר יבטיח גיור הילדים כהלכה; המשרד מאשר: כך אנו דואגים לטובת הילד

זוג חילוני ממרכז הארץ, שביקש לאמץ תינוק בישראל, נדהם לשמוע מפקידת משרד העבודה והרווחה, כי ישנה הנחיה לא לתת לחילונים לאמץ תינוקות לא יהודים. הסיבה: משפחה דתית תדאג יותר לגיור כהלכה. ב"ידיעות אחרונות" פורסם כי בני הזוג, בשנות ה-30, פנו לאחרונה למשרד בבקשה להירשם לאימוץ ילד ברשות האימוץ של משרד העבודה והרווחה. לאחר שהתברר להם כי תהליך אימוץ של ילד ישראלי אורך בממוצע כ-7 שנים, החליטו לאמץ ילד שאינו יהודי, מאחר שתהליך ההמתנה קצר משמעותית.

לתדהמתם, הפקידה האחראית על האימוץ אמרה להם כי מכיוון שאינם דתיים , על פי ההנחיות הם אינם זכאים לאמץ ילד לא יהודי. "היא אמרה לנו: 'אם אתם רוצים לקבל עדיפות, תחזרו לכאן עם כיפה ועם חצאית – כך תקודמו לאימוץ ילד לא יהודי', שיחזרה האשה. "היינו המומים. מדוע מפלים אותנו לרעה בגלל שאנחנו לא דתיים? זו אפליה איומה". לדברי האישה, הפקידה נימקה את הדבר "בכך שזה מבטיח שהילדים האלה יגוירו כהלכה.

במשרד העבודה והרווחה לא הכחישו הטענות. הממונה הארצית על האימוץ, אלה בלאס, אמרה בתגובה כי העדפת משפחות דתיות על פני חילוניות באימוץ ילדים לא יהודים, נובעת מטובת הילדים עצמם, וכי רק בדרך זו ניתו יהיה להבטיח כי הן יגוירו בסופו של דבר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully