עזה הפכה לעיר רפאים: "עוד לא הספקנו להחלים מהמתקפה הקודמת"

תחושת הנורמליות המחודשת בעזה נעצרה עם תחילת ההפגזות. "די, כל שנה יש מלחמה", אמר אחד התושבים. "הנה זה מתחיל שוב", כתבה תושבת אחרת, שסיפרה שהיא משאירה את החיג'אב קרוב למקרה שתצטרך לנוס על נפשה. פלסטינים מספרים: "רגילים להכין תיק עם כסף ותרופות למקרה חירום"

סוכנויות הידיעות
06/08/2022
בוידאו: תקיפה צה"ל בעזה (צילום: רויטרס)

סוכנויות הידיעות והרשתות הזרות מתארות את רצועת עזה מאז תחילת מבצע "עלות השחר" כעיר רפאים. לפני תחילת המתקפה, תושבי עזה מספרים על התחלה של תחושת נורמליות מחודשת, שנעצרה עם ההפגזות. כעת החופים שוממים, החנויות סגורות והתושבים מסתגרים בבתים.

תושבת עזה, סמאח אבושאיבה, פרסמה באנגלית עדות שבה היא מספרת: "מתקפה חדשה לפני שהספקנו להחלים מהקודמת. אחרי שכבר התחלתי להתרגל ללילות שקטים. הנה זה מתחיל שוב: לפתוח את חלונות הזכוכית כדי שהם לא יישברו כשפצצה נופלת קרוב, לא לישון ליד קירות הרחוקים מהדלת, להשאיר את החיג'אב קרוב למקרה שאצטרך לברוח ולנוס על נפשי".

פלסטינית מעזה, אם לארבעה ילדים נכים, שביתה נהרס בהפגזות ומצאה מקלט בבית אחר, 6 באוגוסט 2022(צילום: רויטרס)
תושבי עזה בהריסות, 6 באוגוסט 2022(צילום: רויטרס)

בניין שהופגז, שעל פי הטענות שכנו בו משרדים של כלי תקשורת

תושב אחר אמר לסוכנות הידיעות AFP: "חיינו בשלום, ואז פתאום התחילה ההפגזה. די, די, כל שנה יש מלחמה". אישה נוספת אמרה כי ההסלמה מחזירה את התחושות של החרדה מהמבצעים הקודמים: "אנחנו מרגישים שאנחנו לגמרי לבד", הוסיפה, "הפלסטינים בעזה כבר רגילים להכין תיק עם אמצעי הישרדות שכוללת מסמכים, קצת כסף ותרופות".

עוד בוואלה!

קירות מנוקבים ובניינים שקרסו: תיעוד ההרס ברצועת עזה מתקיפות צה"ל

לכתבה המלאה
תושבים הריסות בעזה כתוצאה מהפגזת צה"ל, 6 באוגוסט 2022(צילום: רויטרס)
הישאם שמלאח, תושב עזה בעל מוגבלות, על הריסות ביתו שהופגז על ידי צה"ל, 6 באוגוסט 2022(צילום: רויטרס)

כלי התקשורת בעזה מדווחים שעד עתה נהרגו ונפצעו עשרות בני אדם בהתקפות של צה"ל. העיתונאית הפלסטינית מהא חוסייני דווחה בחשבון הטוויטר שלה על פגיה של צה"ל ברב קומות שבו שוכנים משרדים של כמה כלי תקשורת, במרכז שכונה מאוכלסת בצפיפות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully