ארה"ב: החשודה ברצח רוכבת האופניים המקצוענית נתפסה בקוסטה ריקה

החשודה קייטלין מארי ארמסטרונג בת ה-34 ירתה באנה מוריה וילסון לאחר שגילתה שיצאה עם בן זוגה - רוכב האופניים המקצועי קולין סטריקלנד. לאחר שנמלטה, הרשיות חיפשו אחריה במשך יותר מחודש עד שאיתרו אותה בחוף ים בקוסטה ריקה. כעת היא תוסגר לארה"ב

סוכנויות הידיעות
02/07/2022

האישה החשודה ברצח רוכבת האופניים המקצוענית אנה מוריה "מו" וילסון בטקסס בחודש מאי, נתפסה בקוסטה ריקה, כך דיווח ביום חמישי שירות המרשלים של ארצות הברית. קייטלין מארי ארמסטרונג בת ה-34 נמצאה במלון בחוף סנטה טרסה, נאמר בהצהרה לעיתונות. היא תוסגר ותשוב לארצות הברית.

ארמסטרונג היתה מבוקשת בשל הירי ב-11 במאי בווילסון, שיצאה בעבר עם בן הזוג שלה - רוכב האופניים קולין סטריקלנד בן ה-35. החוקרים סבורים כי מדובר ברצח מתוך קנאה. ב-17 במאי פירסמה המשטרה צו בעבור ארמסטרונג שבו נכתב כי מכונית דומה לזאת של החשודה נראתה באוסטין שבטקסס, ליד הבית שבו שהתה וילסון לפני שגופתה נמצאה.

דובר של מינהל ההגירה אמר ל-CNN כי ארמסטרונג נמצאת "בתהליכי הסגרה". לדברי הרשויות תהליך ההסגרה יכול להימשך 30 יום.

סטריקלנד אמר לעיתון "אמריקן סטייטמן" כי "אין דרך להסביר כראוי את החרטה והסבל שאני חש בנוגע לקשר שלי לפשע הנוראי הזה. אני מצטער, אני פשוט לא מצליח להבין כיצד זה קרה".

רצח מתוך קנאה. קייטלין מארי ארמסטרונג(צילום: אתר רשמי, The U.S. Marshals Service)

וילסון שהתה בבית של חבר באוסטין שבטקסס, והתכוננה למרוץ אופניים בהיקו, שם נורתה כמה פעמים, על פי תצהיר של המעצר שהוגש בבית המשפט המחוזי של מחוז טראוויס. בתצהיר מתואר כיצד הקורבן והחשודה ניהלו קשר רומנטי באחרונה עם אותו גבר - סטריקלנד - ומפורטים בו הודעות טקסט וראיונות שחושפים כי קנאה עשויה להיות המניע לרצח.

ביום הרצח, אמרה וילסון לחבר שאצלו שהתה כי היא הולכת לשחות עם סטריקלנד, על פי התצהיר - מידע שסטרילקנד אישר. השניים אכלו אורחת ערב לפני שסטריקלנד הוריד את וילסון בבית החברה. הוא לא נכנס איתה.

משטרת אוסטין הגיעה לבית מאוחר יותר, לאחר השעה 10 בלילה, ומצאה את החבר של וילסון מבצע בה החייאה. וילסון ספגה כמה יריות, והשוטרים ראו "מחסניות על הרצפה" אך לא כלי נשק. מותה של וילסון נקבע בזירה.

זוהתה בשדה תעופה בניו יורק. מארי ארמסטרונג(צילום: אתר רשמי, US Marshals Service)

על פי משטרת אוסטין, "הירי לא נראה כפעולה מקרית". הרשויות זיהו את ארמסטרונג, שעמה סטרילנד גר באוסטין, כחשודה העיקרית במוות. בתצהיר של מעצרה מוזכר סרטון וידאו שהחוקרים השיגו שבו נראה כלי רכב דומה לזה של ארמסטרונג סמוך לבית שבו שהתה וילסון זמן קצר לאחר מותה.

מבדיקה בליסטית עלה כי אפשרי שכלי נשק שאותו רכש סטריקלנד לאחרונה בעבור ארמסטרונג הוא כלי הנשק שבו נורתה וילסון.

רוכבת אופניים וגולשת סקי. אנה מוריה וילסון(צילום: צילום מסך, באדיבות המשפחה)

וילסון, או "מו" בפי חבריה, היתה גולשת אלפים בקולג' אך עברה לרכיבת אופניים לאחר שסיימה את הלימודים. סטריקלנד אמר למשטרה כי היא נחשבה לאחת מרוכבות האופניים הטובות בעולם, וזכתה בשורה של מרוצים בקליפורניה באביב.

בהצהרתו אמר סטריקלנד כי ניהל מערכת יחסים קצרה עם וילסון באוקטובר לאחר שהשניים סיימו מערכות יחסים קודמות. מאוחר יותר סטריקלנד וארמסטרונג התפייסו וחידשו את מערכת היחסים ביניהם. מערכת היחסים עם וילסון נהפכה ל"מקצועית ואפלטונית" אמר סטריקלנד למשטרה.

עם זאת, הוא הוסיף כי ניסה להסתיר את הקשר שלו עם וילסון מפני ארמסטרונג על ידי שינוי שמה של רוכבת האופניים בטלפון שלו ומחיקת ההודעות ששלחה לו. ארמסטרונג יצרה קשר עם וילסון כמה פעמים והזהירה אותה ש"תתרחק" מסטריקלנד, אמר אחד החברים של וילסון לחוקרים.

  • ארצות הברית
  • טקסס

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully