וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

החלה חלוקת ערכות מגן לעובדים זרים

19.2.2003 / 8:12

החלוקה תתבצע בסניפי הדואר והמשביר לצרכן; העובדים ישלמו 200 שקל פיקדון, שמחציתו יוחזר להם בתום השימוש; תלמידי בתי הספר מתרגלים היום חבישת מסיכות וירידה למקלטים

פיקוד העורף החל הבוקר בחלוקת ערכות מגן לעובדים זרים, חוקיים ולא חוקיים. העובדים יידרשו להציג דרכון ולשלם פיקדון בסך 200 שקלים עבור המסיכה. מחצית הסכום יוחזר להם עם תום השימוש. ילדים בני פחות מ-14 יקבלו את המסיכה בחינם.

אלוף משנה עוזי בוכבינדר, ראש מחלקת התגוננות ואוכלוסיה בפיקוד העורף, התחייב הבוקר כי משטרת ההגירה לא תעצור פועלים שיבואו לקבל מסיכה. "בהזדמנות זו, אני רוצה לקרוא לכל העובדים הזרים להגיע ולקבל את המסיכות באמצעות רשות הדואר והמשביר לצרכן. הסיכום בעניין ברור, ואין שום סיבה לבעיות".

פיקוד העורף יחלק ערכות מגן גם לסטודנטים הזרים הלומדים בישראל, לאורחי משרד החוץ, לעובדי הסוכנות היהודית ולתיירים השוהים בבתי מלון. מצה"ל נמסר כי חלוקה זו תחל בשלב מאוחר יותר.

תלמידי בתי הספר מתרגלים היום מצב חירום של התגוננות מפני טילים. התלמידים מתרגלים חבישת מסיכות וירידה למקלטים. בתרגיל משתתפים כוחות של פיקוד העורף, מד"א, כוחות כיבוי אש ומשטרה. תלמידים תושבי השטחים יתרגלו לראשונה גם תרחיש של ירי מרגמות על יישובים.

בג"ץ דחה התביעה לחלק ערכות מגן לפלסטינים

כתב "הארץ" משה ריינפלד מוסיף:

חלוקת ערכות המגן לעובדים הזרים החלה בעקבות פניה של מרכז הסיוע לקהילת העובדים הזרים של עיריית תל אביב (מסיל"ה). המרכז ביקש להקדים ולחלק את הערכות לפני שיוכרז מצב חירום, כדי לא ליצור עומס בתחנות החלוקה. לטענת מסיל"ה, בתל אביב חיים כ-60 אלף זרים.

במסיל"ה ציינו, כי העובדים הזרים אינם נעזרים בערוצי התקשורת המוכרים לציבור הישראלי, כך שהמידע מפיקוד העורף עלול להתעכב או לא להגיע אליהם בכלל. הארגון מתכוון לסייע לפועלים הזרים באמצעות מספר פעולות: הקמת יחידה שתטפל ותתמוך באוכלוסיה הזרה בשעת חירום, הכשרת מתנדבים שיסייעו בתחנות החלוקה והעברת סדנאות מנהיגות בשעת חירום.

שופטי בג"ץ פסקו אתמול, כי ישראל אינה מחויבת לחלק ערכות מגן לפלסטינים באזורי איי. ובי., שבשליטת הרשות הפלסטינית. השופטים דחו את העתירה שהגישו בעניין זה עמותת רופאים לזכויות אדם והסהר האדום. הפלסטינים היחידים שיקבלו ערכות הם תושבי שטחי סי., הנמצאים באחריות מלאה של ישראל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully