וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מענק ההסתגלות לח"כים היוצאים: 120 אלף שקל

19.2.2003 / 7:44

הכנסת החליטה להעניק מענק בגובה 4 משכורות לכל ח"כ שכיהן רק קדנציה אחת ולא נבחר שנית; בין הזוכים: רז, גילאון וג'בארה ממרצ; גאגולה, חוגי ומלול מש"ס; הח"כים מחפשים עבודה חדשה

חברי בית המחוקקים הישראלי, שלא הצליחו להיבחר לכהונה שניה, יכולים לישון בשקט. דרכם החוצה, אל האזרחות, של כ-20 ח"כ לשעבר, תרופד ב"מענק הסתגלות" בשווי ארבע משכורות. ועדת הכנסת שאישרה את סעיף הגימלאות לנושאי משרה ברשויות השלטון, החליטה כי ח"כים שלא נבחרו לכנסת החדשה וכיהנו רק קדנציה אחת, יקבלו מהמדינה מענקי הסתגלות בגובה 120 אלף שקל.

בין מקבלי המענק: חברי הכנסת לשעבר מוסי רז, אילן גילאון וחוסניה ג'בארה ממרצ. יצחק גאגולה, עופר חוגי ורחמים מלול מש"ס. ויצמן שירי וסופה לנדבר מהעבודה.

לעומת אלו שכיהנו כהונה שלמה בכנסת הקודמת, יש כאלו שכיהנו רק חלק מהתקופה. ח"כים אלה יקבלו גם מענק פרישה בגובה 18 אחוז משכר ח"כ, כפול מספר חודשי הכהונה בפועל. לדוגמא, ח"כ לשעבר עוזי אבן ממרצ, שכיהן רק שלושה חודשים בכנסת, יקבל מענק פרישה של 19 אלף שקל.

חלק מהנבחרים לשעבר עדיין לא מצאו עבודה חדשה. סופה לנדבר אמרה ל"מעריב" כי היא שוקלת פעילות ציבורית בעירה, אשדוד. "יש לי כמה הצעות, לא אשאר לחיות רק מהפנסיה מהכנסת, שהיא 4,000 שקל ברוטו", אמרה לנדבר. אילן גילאון אמר כי אם לא ימצא עבודה, יכין ריבות וימכור אותן.

חבר הכנסת לשעבר מחירות, מיכאל קליינר, מתכוון להקדיש את זמנו להחזרת מפלגתו למפה הפוליטית. "יש לי פנסיה קטנה מהכנסת. זה לא מספיק, אני מחפש עבודה שאוכל לשלב בה גם פעילות פוליטית", אמר קליינר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully