הקורונה חוזרת: עלייה חדה במספר המאומתים לנגיף בתוך יממה

משרד הבריאות עדכן כי 7,330 בני אדם אובחנו כחיוביים לנגיף ביממה האחרונה, עם קפיצה של יותר מ-1,500 מאומתים מיום קודם לכן. מצבם של 103 חולים מוגדר קשה ומקדם ההדבקה נותר על 1.5. זרקא: "אולי אנחנו בתחילתו של גל שישי"

14/06/2022

7,330 בני אדם אובחנו חיוביים לנגיף הקורונה ביממה האחרונה - כך עדכן היום (שלישי) משרד הבריאות. מצבם של 103 חולים מוגדר קשה ומקדם ההדבקה נותר על 1.51. הנתונים מצביעים על עלייה חדה בתחלואה, כשרק אתמול דיווח משרד הבריאות על 5,817 מאומתים.

בתדרוך שנערך היום אמר פרוייקטור הקורונה סלמאן זרקא כי מגמת העלייה בתחלואת קורונה נמשכת. "אנחנו מודעים לכך שהמספרים שידועים לנו הם רק קצה הקרחון", אמר. "התחלואה העיקרית היא מתת הזן החדש BA5. אולי אנחנו בתחילתו של גל שישי".

"כרגע התחלואה העיקרית בישראל נגרמת בעיקר מתת וריאנט של האומיקרון, BA5, שמתפשט בעולם", הוסיף. "אנחנו רואים גל גבוה בפורטוגל ובמקומות נוספים בעולם. מי שרוצה לנסוע לחו"ל חייב להגן על עצמו, בעיקר אנשים מבוגרים שנוסעים למדינות עם תחלואה".

מרכז בדיקות אנטיגן באשקלון(צילום: שי מכלוף)

במשרד הבריאות עוקבים באדיקות אחר הנתונים, ובשבוע שעבר הכריז פרויקטור הקורונה, סלמן זרקא, על גל תחלואה חדש, שישי במספר מאז 2020. "לרוע המזל, נראה שאנחנו מתחילים בישראל גם קורונה חדש, גל ה-BA.5", אמר זרקא בכנס "Medicine 2042", והוסיף כי במשרד הבריאות שוקלים מתן חיסון חמישי לבני קבוצות הסיכון.

באותו היום בו נשא זרקא את ההצהרה החליט צוות המומחים לטיפול במגפות של משרד הבריאות להמליץ על החזרת חובת עטיית מסיכה במקומות סגורים, והמומחים החליטו שלא להמליץ על מתן מנת חיסון חמישית לציבור. עוד החליטו בצוות המומחים להמליץ לאפשר לילדים מעל גיל חמש להתחסן במנת דחף, וכי חיסון נגד קורונה, כלומר שתי מנות ומנת דחף - יהיה חיסון מחויב לצוותים רפואיים.

  • נגיף הקורונה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully