וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קצב לח"כים: קחו לתשומת הלב את המסרים שהעם העביר לכם בבחירות

17.2.2003 / 16:02

נשיא המדינה, משה קצב, פתח אחר הצהריים את הישיבה הראשונה של הכנסת ה-16. בנאומו קרא הנשיא לאחדות בעם, והמליץ לכונן ועדה שתגבש חוקה, וכן בית שני ליד הכנסת.

קצב פתח את דבריו ואמר: "אני מברך אתכם חברי הכנסת שנבחרתם על ידי העם למלא שליחות במשך ארבע שנות כהונה ולפעול למען הגשמת המאוויים הלאומיים והממלכתיים, ולהגן על זכויות האזרח...הדמוקרטיה הישראלית היא איתנה ובעלת עוצמה, למרות המלחמת והטרור שנכפו עלינו. עם זאת, עלינו לעמוד על המשמר ולהגן על הדמוקרטיה מפני הסכנות הרובצות עליה, במיוחד מהלכי רוח הנובעים מדימוי שלילי של המערכת הפוליטית שגברו בשנים האחרונות. אני מקבל מאזרחים פניות רבות של דאגה וחשש מצביונה של המדינה, דרכה ועיצובה. ראוי שתקחו לתשומת הלב את המסרים שהעם העביר לכם ביום הבחירות. כל חבר כנסת נושא באחריות ההגנה על הדמוקרטיה ועל כבודה של הכנסת. ככל שתגבר הביקורת על המערכת הפוליטית, כך ייפגע מעמד הכנסת, ותפגע הדמוקרטיה.

"העם בישראל הפקיד בידיכם פיקדון לאומי ממלכתי, והטיל עליכם בין השאר לשמור על זכויות הפרט...למנוע פגיעה בחוק ובמשפט, למנוע את ניצול הדמוקרטיה לרעה...על המנהיגות להביא לאחדות ולפיוס לאומי. אחדות אין פרושה ויתור על האמונות וההשקפות. לאיש בתוכנו אין זכות לחשוב שהוא מנהל מאבק של בני אור נגד בני החושך...אין לאיש כוונה לכונן מדינה שיש בה כפיה דתית או לעקור את ההתרבות היהודית. המשותף ביניכם רב מעל המפריד...נזכור, כי על מגילת העצמאות חתמו גם חרדים וגם קומוניסטים".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully