בעקבות מעצר נערים בחומש: עימות אלים בין ח"כים מהציונות הדתית וימינה בכנסת

המהומה התפתחה במהלך ליל הצבעות על חוק הגבלת כהונת ראש ממשלה, שם התווכחו הח"כים על המעצר שבוצע בשומרון. בעימות נחבל מאבטח שניסה להפריד בין ח"כ רוטמן ויו"ר הכנסת. לאחר האירוע שר המשפטים החליט לדחות את ההצבעה על החוק הגבלת כהונת ראש הממשלה לשבוע הבא

02/03/2022
בווידאו: ככה התחילה המהומה, עוד במליאת הכנסת (ערוץ הכנסת)

מהומה אלימה פרצה היום (רביעי) בכנסת בעקבות ויכוח על מעצר לילי של שמונה נערים בחומש בשומרון. העימות התפתח במהלך ליל ההצבעות על חוק הגבלת כהונת ראש הממשלה, ובו התווכחו חברי הכנסת מהציונות הדתית עם חברי הכנסת מימינה, ובמהלכו נחבל אחד מהמאבטחים במליאה. לאחר מכן הודיע שר המשפטים גדעון סער כי הוא דוחה את ההצבעה על החוק, אותו קידם, לשבוע הבא.

במהלך ליל ההצבעות על חוק הגבלת כהונה ראש הממשלה, התווכחו חברי הכנסת מהציונות הדתית עם חברי כנסת מימינה. הויכוח החל סביב מעצר של שמונה צעירים במאחז הבלתי חוקי בחומש, בהם שניים שהיו ברכב בו נרצח יהודה דימנטמן. ח"כ אורית סטרוק צעקה על ח"כ יום טוב כלפון והורחקה על ידי סדרנים מהמליאה.

בין העצורים בישיבת חומש גם יהודה סמוטריץ', אחיינו של ח"כ בצלאל סמוטריץ' וכן חתנה של ח"כ אורית סטרוק. יו"ר הציונות הדתית טען כי אחיינו "נעצר במעצר שווא שנועד להתעמר בתושבי חומש".

המהומה בכנסת פרצה בעקבות ויכוח על מעצר בחומש. מליאת הכנסת, חודש שעבר(צילום: דוברות הכנסת, נועם מושקוביץ)
סמוטריץ' בכנסת, היום(צילום: פלאש 90, יונתן זינדל)

בהמשך ח"כ סטרוק חזרה והתווכחה עם ח"כ ניר אורבך מחוץ לאולם המליאה, עד שבשלב מסוים יו"ר הכנסת מיקי לוי הורה למאבטחים להוציא את ח"כ רוטמן, שהתנגד, ואחד המאבטחים נחבל בניסיון להפריד בין הצדדים. "איבדת את השכל שלך. משוגע. אתה לא תאיים עליי", צעק ח"כ רוטמן על יו"ר הכנסת לוי, שהגיב "אתה לא תקרא לי משוגע". 

עוד בוואלה!

עימות בין השר בר-לב לכוכבי על סמכות חיילים לפעול נגד מתנחלים שתוקפים פלסטינים

לכתבה המלאה

בעקבות המקרה מסרה מפלגת נעם כי "האלימות של השמאל חוצה כל גבול. מיקי לוי משתמש בכל הכוח שלו כיו"ר הכנסת כדי להוציא חברי כנסת מהפרסה. שיא נוסף שנשבר כדי לסתום פיות. זכותם של חברי הכנסת למחות על מעשים לא מוסריים שהממשלה עושה, כמו מעצרם של אברכים מישיבת חומש לפנות בוקר".

לבסוף הודיע סער כי ידחה את ההצבעה על אישור חוק הגבלת כהונת ראש ממשלה לשבוע הבא. לדבריו, סעיף 44 המסדיר את נושא הגשת אי אמון, קובע כי אם הממשלה לא תובעת שההצבעה תהייה מיד ההצבעה נידחת לשבוע הבא, ומאחר שהממשלה לא תובעת שההצבעה תתקיים מיד, ההצבעה תידחה לשבוע הבא. בכך תם סדר היום.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully