וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מרכז העבודה ידון בהצטרפות לממשלה

12.2.2003 / 18:41

מצנע ופינס החליטו כי כינוס המרכז ייערך בתחילת מרץ; פרס: אם שרון רציני - אציע לדון בהקמת ממשלת אחדות; התנאים: ממשלה ללא חרדים והימין, הורדת התנחלויות לא חוקיות ומו"מ מדיני

מרכז מפלגת העבודה יתכנס בשבוע הראשון של חודש מרץ, כדי לדון, בין היתר, בהצטרפות הסיעה לממשלה. בקול ישראל דווח, כי כך החליטו יו"ר המפלגה, עמרם מצנע, והמזכ"ל, אופיר פינס.

כתב "הארץ" יוסי ורטר מוסיף:

ח"כ שמעון פרס אמר בדיונים סגורים שקיים במשרדו, כי אם יתרשם שראש הממשלה, אריאל שרון, רציני בכוונותיו כלפי מפלגת העבודה, הוא לא יהסס להעלות לדיון במוסדות המפלגה את הכניסה לממשלת אחדות. לדברי פרס, תנאי מפלגת העבודה לכניסה לממשלה צריכים להיות אלה: הקמת "ממשלת מרכז" ללא חרדים וללא הימין; הורדת עשרות ההתנחלויות הלא חוקיות; התחייבות של שרון להיכנס למו"מ על הסדר קבע עם הפלסטינים - לאו דווקא עם יו"ר הרשות, יאסר ערפאת - על פי עקרונות "מפת הדרכים"; תביעה מהרשות לרפורמות עמוקות; ושינוי סדרי העדיפויות בתקציב המדינה.

לטענת פרס, הרכב הממשלה יקבע את דרכה, ולכן אם שרון יודיע שהוא מסכים להקים ממשלת מרכז או ממשלה חילונית, בקווי יסוד מתונים, יהיה לכך רוב בעבודה. פרס ציין כי הוא לא דיבר עדיין עם שרון, וכי הוא מצפה ממנו לעשות את הצעד הראשון לכיוון העבודה. "לא אציע שנהיה הראשונים בטנגו הזה", אמר.

שיתוף פעולה עם שינוי - בממשלה או באופוזיציה

יו"ר העבודה, עמרם מצנע, מציב תנאים שונים להצטרפות לאחדות, שאותם שב והבהיר אמש: פינוי התנחלויות מבודדות; יציאה מרצועת עזה בתוך שנה; הפניית מיליארדים מההתנחלויות לצורכי פנים; והשלמתה של גדר הביטחון. שרון עשוי להיפגש בקרוב עם מצנע, בפעם השניה לאחר הבחירות.

מקורבים למצנע אמרו אתמול כי בימים האחרונים התקבלו מסרים מסביבתו של ראש הממשלה, שלפיהם שרון מעוניין במכנה משותף עם העבודה כדי להכניסה לממשלה. מקורבי מצנע מטילים בכך ספק. בכיר בעבודה, שאינו תומך עקרונית באחדות, אמר אמש כי אם שרון באמת היה רוצה אחדות עם העבודה, הוא היה יכול לקבל את מבוקשו בנקל: "כדי שנפתח אתו במו"מ, שרון לא צריך להתחייב למלא את התנאים של מצנע במלואם, אלא רק באופן סמלי וחלקי". עוד טענו בעבודה כי מצנע מבקש לדחוק את שרון לפינה, ולהציגו כמי שהכשיל את הקמת ממשלת האחדות.

בשיחות שפרס מקיים עם חברים בסיעת העבודה הוא מציע להידבר עם שינוי, כדי לבדוק אפשרות לשתף פעולה בכניסה לממשלה או באופוזיציה. מצנע ויו"ר שינוי, יוסף (טומי) לפיד, ייפגשו בשנית בקרוב. בשינוי אמרו אמש כי התנאים שהציב מצנע להצטרפות העבודה מחזקים את הסיכוי להקמת ממשלת אחדות חילונית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully