חברת החשמל השלימה היום גיוס הון ראשון מאז שחברת דירוג האשראי הבינלאומית מודי'ס הפחיתה לה את דירוג האשראי בשתי דרגות מ-A3 ל-Baa2 והורידה את תחזית הדירוג לחברה לשלילית. מונופול החשמל הישראלי גייס היום באמצעות בית ההשקעות תמיר פישמן סכום של 243 מיליון שקל, פי 2.4 מכוונתו המקורית.
הגיוס התבצע בשתי סדרות של אג"ח בדרך של הנפקה פרטית. סדרה אחת סחירה שהינה הרחבה של סדרה 22, בה גויסו כ-89 מיליון שקל במחיר של 101.6 נקודות. סדרה שנייה לא סחירה בה גויסו כ-154 מיליון שקל בתשואה של 6.75%. תשואה זו משקפת מרווח של כ-0.87% מעל האג"ח הממשלתי. הסכום שגויס היום הינו נמוך ביחס להנפקות קודמות שביצעה חברת החשמל.
ההחלטה של מודי'ס, באמצע ינואר, באה בעקבות בחינה שהחלה ב-12 בנובמבר 2002 בנוגע לחובותיה הגבוהים של החברה והפרופיל הפיננסי החלש שלה, אשר הורעו בהדרגה במקביל להמשך יישום תוכנית השקעות ההון הנרחבת של החברה.
חברת החשמל השלימה גיוס אג"ח ראשון מאז הורדת הדירוג
אמיר טייג
12.2.2003 / 17:08