וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: מסחר תנודתי על רקע החשש ממלחמה בעיראק

שירלי יום-טוב

2.12.2003 / 23:12

נייס עולה ב-1.5% למרות שדיווחה על הפסד נקי גבוה של כ-33 מיליון דולר בעקבות מחיקות בגין השקעות; ג'קדה מוסיפה 3.5%


יום המסחר נפתח בירידות במדדים על רקע דו"חות אפלייד מטיריאלס המאכזבים מאמש והמשך החשש מפתיחת החזית בעיראק. הנאסד"ק איבד 0.2% והדאו ירד בכ-0.1%, ואולם כעת רושמים המדדים עליות קלות - הנאסד" עולה ב-0.2% והדאו ב-0.1%.

בין המניות הישראליות בולטת בפתיחה מניית אי.סי.איי שיורדת ב-3.5% למחיר של 1.7 דולרים על רקע הדו"חות מאמש והתחזית לירידה של 10% בהכנסות הרבעון הראשון. מניית נייס עולה ב-1.5% למחיר של 8.7 דולרים על רקע הדו"חות שפירסמה היום. ג'קדה מוסיפה 3.5% למחיר של 1.5 דולרים על רקע ההודעה על הסכם עם CA ובהמשך לעליות אתמול לאחר פרסום הדו"חות.

סקירת טרום מסחר

יום המסחר בוול סטריט צפוי להיפתח היום בירידות במדדים, כאשר לעננת המלחמה הצפויה בעיראק, הרובצת מעל זירת המסחר, מצטרף היום דו"ח מאכזב של היצרנית לציוד שבבים, אפלייד מטיריאלס. החוזים מצביעים בשעה זו על פתיחה שלילית וירידה של 0.5% בנאסד"ק ושל 0.1% ב-S&P500.

אפלייד מטיריאלס דיווחה אמש על איזון תפעולי - תוצאות הנמוכות ב-2 סנטים מתחזית האנליסטים הממוצעת. בנוסף, החמיצה החברה את תחזיות המכירות והורידה תחזיות רווח לרבעון הנוכחי. מניית החברה מאבדת כ-3.5% במסחר שלפני הפתיחה.

קלטת בה נשמע קולו של אוסאמה בין לאדן קורא לעיראקים להילחם בארה"ב הורידה אתמול את השווקים והם ננעלו בירידות. הנאסד"ק פותח את המסחר היום ברמה של 1,295 נקודות לאחר ירידה של 0.1%. הדאו ג'ונס ממשיך להתרחק מרמה של 8,000 נקודות, ולאחר ירידה של כ-1% אמש, הוא ניצב ברמה של 7,843 נקודות.

מניית נייס תיסחר היום על רקע הדו"חות שפירסמה. החברה דיווחה היום על תוצאותיה לרבעון הרביעי, מהן עלה כי הפסדיה ברבעון הסתכמו בכ-33.3 מיליון דולר, לעומת הפסד של 6 מיליון דולר ברבעון המקביל. ההפסדים הכבדים שרושמת החברה ברבעון הרביעי הם בעיקר תוצאה של מחיקות ענק בהיקף של 33 מיליון דולר בגין השקעותיה מהעבר.

הכנסותיה של נייס הסתכמו בכ-49.7 מיליון דולר והם משקפים גידול של 31% לעומת הרבעון המקביל. הכנסות החברה בשנת 2002 כולה הסתכמו בכ-162.5 מיליון דולר לעומת 127.1 מיליון דולר בשנת 2001 - גידול של 27%. הפסדיה של נייס בשנת 2002 כולה הסתכמו בכ-34 מיליון דולר ומושפעים בעיקר מהמחיקות שביצעה החברה ברבעון האחרון. שווי השוק של נייס מסתכם ב-115 מיליון דולר.

מניית אי.סי.איי עשויה לרכז היום עניין על רקע הדו"חות מאמש והתחזיות להמשך. החברה צופה ירידה של 10% בהכנסותיה ברבעון הראשון, כך שאלו צפויות להסתכם בכ-134 מיליון דולר. אתמול דיווחה החברה על הכנסות של 149 מיליון דולר לרבעון הרביעי. ההפסד הנקי הצטמצם ועמד על 7 מיליון דולר, בהשוואה להפסד של 89.1 מיליון דולר ברבעון הקודם. דורון ענבר, מנכ"ל אי.סי.איי, אומר היום כי לא יהיו פיטורים נוספים של מאות אנשים בחברה. עוד ציין ענבר כי המשבר בשוק הטלקום נותר קשה והצפיות נותרה מוגבלת.

חברת ג'קדה הנסחרת בנאסד"ק ובת"א לפי שווי שוק של 27 מיליון דולר, הודיעה היום על חתימת הסכם שיתוף פעולה עם חברת Computer Associates International (CA), להשלמת הפתרונות והמוצרים של CA בתחום ניהול ואינטגרציה של נתונים. הסכם שיתוף זה מחזק את מגוון הפתרונות ללקוחות המשתמשים בפתרונות CA, עבור גישה למאגרי נתונים בטכנולוגיות מסורתיות במחשבי מיינפריים. ג'קדה פירסמה אתמול את דו"חותיה הכספיים שהצביעו על רווח תפעולי לראשונה בתולדותיה של החברה. כמו כן, דיווחה החברה על רווח נקי מפתיע של כחצי מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully