לבקשת וואלה!: גזר הדין לאריה דרעי יימסר בשידור חי בשבוע הבא

נשיא בית משפט השלום החליט לאשר את בקשת וואלה! לשידור גזר הדין מבית משפט בירושלים, והוא יתקיים ב-1 בפברואר. מדובר בשידור ישיר ראשון של פסק דין פלילי שייערך בבית משפט השלום, לאחר שפיילוט שידורים נעשה עד היום בביהמ"ש העליון בלבד

27/01/2022
הסדר הטיעון לאריה דרעי- יו"ר ש"ס התייצב בבית המשפט והודה בעבירות מס (צילום: רוני כנפו)

גזר הדין של דרעי יועבר בשידור ישיר - כך החליט הבוקר (חמישי) נשיא בית משפט השלום בירושלים, השופט שמואל הרבסט, בהמשך לבקשת וואלה!. גזר הדין של דרעי נקבע ליום הראשון בפברואר 2022, בעוד כשבוע. מדובר בשידור ישיר ראשון של פסק דין פלילי שייערך בבית משפט השלום. עד כה נערך פיילוט של שידורים ישירים מבית משפט העליון בלבד.

לפני יומיים הודה דרעי בעבירות מס קלות, והורשע במסגרת הסדר טיעון שנחתם עימו. זאת, לאחר שהתפטר ביום ראשון מהכנסת. דרעי הגיע לבית המשפט השלום בירושלים מלווה באשתו יפה.

עוד בוואלה!

אחרי הסדר הטיעון: אריה דרעי הודה והורשע בעבירות מס

לכתבה המלאה

בדיון בבית המשפט הציג נציג הפרקליטות עו"ד ירון גולומב את הסדר הטיעון: "הצדדים הגיעו להסדר, נבקש להשית עליו מאסר על תנאי של 12 חודשים לשלוש שנים וקנס כספי של 180 אלף שקלים או שנת מאסר במקום".

דרעי ביום חתימת הסדר הטיעון(צילום: ראובן קסטרו)

גולומב הוסיף כי "בטרם אדרש למקרה הפרטני הזה ולנסיבותיו, אדגיש בקצרה מהם הערכים החברתיים הנפגעים מביצוע עבירות מס. עברייני מס חותרים תחת השוויון בנשיאת נטל המס באזרחי המדינה.
הם פוגעים פגיעה חמורה באזרחי ישראל הנשענים על השירותים שמספקת הממשלה שממומנת מכספי המסים. גריעת מס מהמדינה פוגע ביכולת של המדינה לתת שירותי חינוך תחבורה וביטחון".

עם זאת, גולומב הסביר כי יש סיבות שמצדיקות להקל עם דרעי. "הודאתו ונטילת אחריות על מעשיו, אמירתו הציבורית ופרישתו מחייו הפוליטיים משקפים שפיו ולבו שווים. הגעה להסדר טיעון בשלב מוקדם של ההליך טרם כתב האישום מהווה חסכון משמעותי בזמן שיפוטי, תרומת הנאשם לחברה יש להוסיף אותה ולקחת בחשבון את חלוף הזמן מעת ביצוע העבירה - תשע שנים".

  • אריה דרעי

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully