הנסיך אנדרו ויתר על תאריו הצבאיים בשל התביעה נגדו על הטרדה מינית

הארמון בבריטניה הודיע כי בנה של המלכה אליזבת החזיר גם את כל החסויות המלכותיות שהעניק על רקע התביעה שהגישה נגדו בארה"ב אחת מקורבנותיו של ג'פרי אפשטיין. מקור בארמון: "הוא כבר לא ישתמש בתואר 'הוד מלכותו'"

רויטרס
13/01/2022
הנסיך אנדרו בטקס לציון 75 שנה לשחרור בלגיה מהנאצים - ה-7 ספטמבר 2019. רויטרס
הנסיך אנדרו בטקס לציון 75 שנה לשחרור בלגיה מהנאצים - ה-7 ספטמבר 2019(צילום: רויטרס)

הנסיך אנדרו, בנה של אליזבת מלכת בריטניה, ויתר על תאריו הצבאיים ועל החסויות המלכותיות שהוא העניק בשל התביעה שהגישה נגדו אזרחית ארצות הברית על תקיפה מינית - כך הודיע הערב (חמישי) ארמון בקינגהאם. בנוסף לכך, מקור בארמון אמר כי הדוכס מיורק כבר לא ישתמש בתואר "הוד מלכותו" ותפקידיו יחולקו לבני משפחת מלוכה אחרים.

ההודעה מהארמון הגיעה אחרי שאתמול דחה שופט מניו יורק על הסף את בקשתו לבטל את התלונה שהגישה נגדו וירג'יניה ג'ופרה, הטוענת שאיש העסקים ועבריין המין ג'פרי אפשטיין העביר אותה למקורביו העשירים והחזקים, בהם אנדרו, למטרות מין. אנדרו מכחיש זאת בתוקף, וגורם המקורב אליו אמר היום כי הוא ימשיך להגן על עצמו בתוקף.

אנדרו, בנה השני של המלכה, כבר פרש מהחיים הציבוריים ב-2019, בעקבות ריאיון שנוי במחלוקת שהעניק לרשת BBC ועסק ביחסיו עם אפשטיין, ששם קץ לחייו מוקדם יותר באותה שנה לפני תחילת משפטו על עבירות מין בקטינות.

עורכי דינו של אנדרו קראו לבית המשפט בניו יורק לבטל את התביעה, תוך שהם מציינים הסדר שג'ופרה חתמה ב-2009 עם אפשטיין. עורך דינו של הנסיך, אנדרו ברטלר, אמר שג'ופרה "ויתרה על זכויותיה" לתבוע נאשמים אחרים על פשעי מין שאפשטיין ביצע לכאורה. ואולם, השופט קבע כי ההסכם מלא בניסוחים בעייתים ובחוסר בהירות.

העתיד כבר כאן

בדיקה חכמה חושפת סיכון לשבץ מוחי - כעת במבצע מיוחד

מוגש מטעם שחל
וירג'יניה ג'ופרי, שטוענת כי הותקפה בידי הנסיך אנדרו(צילום: אתר רשמי, וירג'יניה רוברטס)

אותו הסדר פורסם לראשונה החודש על ידי בית משפט בניו יורק, ולפיו ג'ופרה הסכימה לבטל את התביעה האזרחית נגד אפשטיין תמורת חצי מיליון דולר. ההסדר כלל סעיף שנועד להגן "על נאשמים פוטנציאליים אחרים" מפני תביעות הקשורות לאישומים נגד אפשטיין על עבירות מין. ההסדר לא ציין אף גורם אחר בשמו.

השופט קבע כי לא ניתן לקבוע אם ההסדר נועד "להיטיב עם הנסיך אנדרו" או עם "דומיו". הוא ציין כי אנדרו לא היה צד להסכם בין אפשטיין לג'ופרה, שתבעה את הנסיך בשנה שעברה בדרישה לפיצויים בסכום לא ידוע. היא טוענת שהוא תקף אותה מינית ב-2001, בעת שהייתה בת 17, קטנה לפי החוק בארצות הברית. לטענתה, היא הותקפה בביתו של אפשטיין בניו יורק ובאי הפרטי שלו באיי הבתולה האמריקניים.

ג'ופרה טענה גם שהנסיך תקף אותה מינית בביתה של גיסליין מקסוול, מקורבתו של אפשטיין בלונדון. מקסוול הורשעה בחודש שעבר בסרסור קטינות עבור אפשטיין, ותשומת הלב לתביעה נגד אנדרו גברה מאז, אף שהוא לא מואשם בעבירה פלילית.

באותו ריאיון הרסני מבחינתו ל-BBC ב-2019, אנדרו הכחיש את טענתה של ג'ופרה שלפיה הם רקדו מיוזעים במועדון לילה בלונדון. הוא אמר שבאותו זמן הוא לא יכול היה להזיע בעקבות בעיה רפואית הקשורה להשתתפותו במלחמת פוקלנד ב-1982.

עורכי דינה של ג'ופרה דרשו לאחרונה מאנדרו למסור מסמכים רפואיים המוכיחים שהוא לא מסוגל להזיע. מנגד, הצוות המשפטי של אנדרו מאשים את ג'ופרה בניסיון להרוויח מ"תביעה חסרת בסיס".

אם התביעה תימשך וג'ופרה ואנדרו לא יצליחו להגיע להסדר, התיק עשוי להתנהל בפני חבר מושבעים, ככל הנראה בחצי השני של השנה.

  • הנסיך אנדרו

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully