וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שר הביטחון בני גנץ נפגש עם מלך ירדן עבדאללה בעמאן

עודכן לאחרונה: 5.1.2022 / 14:58

גנץ נפגש עם המלך בארמונו בבירת ירדן. השניים דנו בסוגיות ביטחוניות ומדיניות. שר הביטחון הודה למלך על פעילותו לשמירה על היציבות באזור. עבדאללה קרא לגנץ בפגישה "לפעול לשמירה על הרגיעה בגדה המערבית, וליצור אופק מדיני מול הפלסטינים"

שר הביטחון בני גנץ נפגש היום (רביעי) עם עבדאללה מלך ירדן בעמאן. המלך עבדאללה קרא לגנץ בפגישה "לפעול לשמירה על הרגיעה בגדה המערבית, וליצור אופק מדיני מול הפלסטינים".

בפגישה הדגיש גנץ את החשיבות האסטרטגית ביחסים הקרובים בין ישראל לירדן, התורמים לביטחון שתי המדינות. שר הביטחון ומלך ירדן דנו בסוגיות ביטחוניות ומדיניות ושר הביטחון גנץ הודה למלך, על פעילותו לשמירה על היציבות באזור ולחיזוק השלום והנורמליזציה. גנץ בירך על שיפור היחסים בין ישראל לירדן מאז הקמת הממשלה, והביע את מחויבתו להמשך חיזוק הקשרים הביטחוניים, הכלכליים והאזרחיים.

לשכת המלך הוציאה באופן חריג תמונה של הפגישה ופרסמה את דבר קיומה בחשבון הטוויטר של הלשכה המלכותית.

פגישת שר הביטחון בני גנץ עם מלך ירדן עבדאללה בעמאן. 5 בינואר 2022. מערכת וואלה, אתר רשמי
גנץ והמלך עבדאללה בפגישתם בעמאן, היום/אתר רשמי, מערכת וואלה

לפני כשבוע נפגש שר הביטחון בני גנץ בביתו בראש העין עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, שהגיע לישראל בפעם הראשונה מאז 2010 לפגישה מדינית רשמית זאת הפגישה השנייה בין השניים מאז הקמת הממשלה.

בפגישה נכח מתאם הפעולות בשטחים אלוף רסאן עליאן, וכן השר לנושאים אזרחיים ברשות הפלסטינית חסיין א-שייח וראש שירותי הביטחון הפלסטינים מאג'ד פארג'. הפגישה ארכה כשעתיים וחצי - חלקה בפורום רחב וחלקה בארבע עיניים.

השניים דנו בסוגיות הביטחוניות והאזרחיות השונות שעל הפרק. בכיר ישראלי אמר כי גנץ ועבאס הסכימו שיש לפעול להרגעת המצב בשטח ולמניעת הסלמה נוספת בגדה. עוד הוסיף כי קיום הפגישה תואם עם לשכת ראש הממשלה, שנתנה אור ירוק לפגישה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully