הורוביץ: מחוסנים ייבדקו באנטיגן בבית, בני 60 ומעלה ואוכלוסיות בסיכון יבצעו PCR

שר הבריאות הודיע על מתווה בדיקות קורונה חדש החל מיום שישי, במסגרתו מחוסנים מתחת לגיל 60 יערכו בדיקה מהירה ביתית. לא מחוסנים מתחת לגיל 60 יתבקשו להיבדק בבדיקת אנטיגן מפוקחת, ויידרשו לבידוד גם במקרה שקיבלו תוצאה שלילית

05/01/2022

שר הבריאות ניצן הורוביץ הודיע היום (רביעי) על מתווה בדיקות קורונה חדש שייכנס לתוקף ביום שישי. הבדיקות יתחלקו ל-PCR לבני 60 ומעלה ואוכלוסיות בסיכון, ואילו מחוסנים יערכו בדיקות אנטיגן ביתיות. לא מחוסנים מתחת לגיל 60 יערכו בדיקת אנטיגן מפוקחת, ולא ביתית. הבדיקות הביתיות לא יהיו במימון המדינה.

על פי המתווה, מחוסנים שייצאו חיוביים בבדיקה, ישהו בבידוד של עשרה ימים, עם אופציה להשתחרר ממנו רק באישור רופא. לא מחוסנים ישהו בבידוד של שבוע גם במקרה של תוצאה שלילית בבדיקה, עם שחרור בכפוף לתוצאה שלילית בבדיקה שלילית שבוצעה ביום האחרון לבידוד.

עוד בוואלה!

הורוביץ: מחוסנים ייבדקו באנטיגן בבית, בני 60 ומעלה ואוכלוסיות בסיכון יבצעו PCR

לכתבה המלאה
הורוביץ(צילום: ראובן קסטרו)
מסיבת עיתונאים בנושא הצעדים להתמודדות עם גל התחלואה 05 בינואר 2022(צילום: אתר רשמי, משרד הבריאות)
מסיבת עיתונאים בנושא הצעדים להתמודדות עם גל התחלואה 05 בינואר 2022(צילום: אתר רשמי, משרד הבריאות)
זרקא, אלרעי פרייס, אש והורוביץ, היום(צילום: ראובן קסטרו, משרד הבריאות)

השר הורוביץ קרא למשמעת עצמית, ולהיבדק בבית. "השיקולים שלנו הם ענייניים ולא נכנסים שיקולים זרים. נערכים למצב לא קל אבל העניין בהחלט בשליטה. נעבור את הגל הזה בהצלחה. מקסימום שמירה על הבריאות ומינימום פגיעה בדמוקרטיה".

פרוייקטור הקורונה פרופ' סלמן זרק קרא ל"הפרדה בין מחוסנים לא מחוסנים לבין אוכלוסיה בסיכון לזו שאינה בסיכון". מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש ציין כי השינוי "נועד לאתר את האוכלוסיה בסיכון מוקדם יותר ולמנוע תחלואה קשה. פחות הסתכלות במאומתים, זה עידן אחר".

הורוביץ: "אנחנו מפנים את בדיקות ה-PCR למי שבאמת צריך. היום עושים מאות אלפי בדיקות והיום אנחנו עושים את ההפרדה הזו - לאוכלוסייה בסיכון. מי שלא בסיכון יעשו אנטיגן".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully