שתי רקטות ששוגרו מעזה נפלו בים באזור גוש דן

תושבים במרכז דווחו בסביבות השעה 7:00 ששמעו את הפיצוצים, ועשן נראה מעל הים באזור יפו. צה"ל הודיע כי השיגורים זוהו, אך לא בוצעו יירוטים. במערכת הביטחון מקיימים הערכות מצב כדי להחליט אם להגיב. גורמים בעזה: השיגורים היו תוצאה של מזג האוויר

אמיר בוחבוט, גיא אלסטר, שני פרומקין ולירן לוי
01/01/2022
ניידות משטרה בזירת נפילת הרקטות בחוף ביפו (תמונות גולשים)

שתי רקטות שוגרו הבוקר (שבת) מרצועת עזה ונפלו בים מול חופי גוש דן. באזור הים ביפו ניתן היה גם לראות עשן העולה מעל למים. תושבים רבים באזור המרכז דיווחו באזור השעה 07:00 על פיצוצים חזקים שנשמעו מכיוון הים, ועדכנו את המשטרה. מדובר צה"ל נמסר כי השיגורים זוהו ולא היה צורך ביירוט. על פי דיווח פלסטיני, הרקטות נורו לכיוון תל אביב. לא דווח על נזק או נפגעים.

בימים האחרונים איימו בכירי הג'יהאד האסלאמי כי אם ידרדר מצבו הרפואי של האסיר הביטחוני ששובת רעב בכלא הישראלי הם יגיבו. עם זאת, עד כה לא לקח אף ארגון אחריות על שיגור הרקטות. בכלי התקשורת בעזה התפרסמו דיווחים שלפיהם מדובר בטעות שגרמה לשיגור. בדיווחים צוטט "מקור בכיר בהתנגדות" שאמר כי "הטילים שוגרו מעזה הבוקר בגלל תנאי מזג האוויר, ולא במסגרת ניסוי ירי". עוד אמר המקור כי "ההתנגדות עוקבת אחר העניין". גורמים בעזה אמרו הבוקר כי השיגורים אירעו "בגלל תנאי מזג האוויר".

במערכת הביטחון מתעלמים מהטענות הפלסטיניות שמדובר בטעות, ובשעה זו מתקיימות הערכות מצב לבחינת האירוע, כדי להחליט אם להגיב לשיגור הרקטות. הרמטכ"ל אביב כוכבי יכנס הערכת מצב בשעות הקרובות במהלכה יוצג בפניו המודיעין על הרצועה ולאחר מכן ימליץ על דרכי פעולה. במערכת הביטחון מדגישים כי לא הופעלה אזעקה משום שהרקטות נפלו בשטח ימי פתוח.

עוד בוואלה!

כך תעשו את זה נכון: הגיע הזמן לתכנן את חופשת הקיץ

בשיתוף כאל

עשן מעל הים באזור יפו כתוצאה מנפילת הרקטות מעזה

מנהיג הג'יהאד האסלאמי זיאד נחאלה אמר לפני יומיים כי אם יחמיר מצבו של האסיר המנהלי הישאם אבו הוואש, השובת רעב בכלא הישראלי כבר יותר ממאה ימים, ארגונו יגיב לכך בתקיפת ישראל. על פי הודעת הארגון, הוא יראה במותו של האסיר פעולת חיסול. ביום רביעי נפצע קל ישראלי בתקרית ירי סמוך לגדר בצפון הרצועה, בעת עבודות אחזקה. הצבא הזניק מטוסי קרב לכיוון הרצועה וטנקים תקפו יעדים של חמאס.

זמן מה לאחר הירי לעבר גוש דן דווח כי נשמע ירי במרחב גבול רצועת עזה. דובר צה"ל אמר כי מדובר בירי הרחקה של כוח צה"ל נגד שני אוספי זבל.

  • תקיפות
  • עזה
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully