"נערכים לעתיד": ישראל תרכוש מארצות הברית מסוקים ומטוסים בשווי 3 מיליארד דולר

העסקה, במסגרתה נרכשו 12 מסוקי "סופר יסעור" ושני מטוסי תדלוק חדשים, הינה חלק ממהלך רחב היקף שמקדמים משרד הביטחון וצה"ל כדי לחזק את יכולותיו של הצבא, ובמקרה זה של חיל האוויר. "משיכים להתעצם לקראת אתגרי העתיד, הקרובים, ובעיקר הרחוקים מגבולות ישראל"

31/12/2021

משרד הביטחון חתם הלילה (שישי) על הסכם רכש עם הממשל האמריקני, במסגרתו יימכרו לישראל 12 מסוקי "סופר יסעור" מתוצרת לוקהיד מרטין ושני מטוסי תדלוק נוספים מסוג KC -46 של חברת בואינג. "מתאימים את חיל האוויר לאתגרי העתיד, הקרובים, ובעיקר הרחוקים מגבולות ישראל", מסר שר הביטחון בני גנץ לאחר חתימת ההסכם.

היקף העסקה על המסוקים החדשים, שיחליפו את מסוקי היסעור הוותיקים של חיל האוויר, נאמד בכ-2 מיליארד דולר מכספי הסיוע האמריקני. על ההסכם מול הצי האמריקני חתם ראש משלחת הרכש, תא"ל (מיל') מישל בן ברוך, והוא כולל אופציה לרכש של שישה מסוקים נוספים. המסוקים הראשונים צפויים להגיע לישראל במהלך שנת 2026.

עוד בוואלה!

היסטוריה ברבאט: גנץ חתם על הסכם ביטחוני בין ישראל ומרוקו

לכתבה המלאה
מסוקי CH-53K מתוצרת לוקהיד מרטין, שישראל רכשה מהצי האמריקני. 31 בדצמבר 2021. דובר צה"ל
מסוק CH-53K מתוצרת לוקהיד מרטין(צילום: דובר צה"ל)

במקביל חתם ראש משלחת הרכש של משרד הביטחון על הסכם לרכש שני מטוסי תדלוק נוספים מסוג KC -46 של חברת בואינג. היקף עסקה זו נאמד ב-1.1 מיליארד דולר מכספי הסיוע האמריקני. מטוסי התדלוק, שיתווספו לשני מתדלקים שכבר נרכשו, יותאמו לתצורה ישראלית ולדרישות המבצעיות של חיל האוויר, וכן ישולבו בהם מערכות ישראליות.

מעמד חתימת הסכם הרכש, הלילה(צילום: דובר צה"ל)

הסכם הרכש הינו חלק ממהלך רחב היקף, שמקדם משרד הביטחון יחד עם צה"ל בשנה וחצי האחרונות, לחיזוק יכולותיו של צה"ל. תכנית הרכש מכספי הסיוע האמריקני כוללת הצטיידות בטייסת חדשה של מטוסי "אדיר" (F35), מתדלקים (KC-46), מסוקי סער מחליפי יסעור מדגם CH-53K, חימושי אוויר מתקדמים, מערכות הגנה אווירית, פלטפורמות ימיות ויבשתיות חדשות ונושאי סייבר ודיגיטל. פרטי הרכש סוכמו בדיונים בין שר הביטחון בני גנץ לבין הגורמים הרלוונטיים, ותקצובו אושר בוועדת השרים להצטיידות וכן בוועדה המשותפת לתקציב הביטחון בכנסת, בהתאם לחוק.

"הסכמי הרכש הם לבנה נוספת ומשמעותית - בבניין הכוח של צה"ל", אמר גנץ. "אנחנו ממשיכים להתעצם, להשתנות ולהתאים את חיל האוויר לאתגרי העתיד, הקרובים, ובעיקר הרחוקים מגבולות ישראל".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully