דרעי צפוי לחתום על עסקת טיעון בה יודה בעבירות מס ויתפטר מהכנסת

במסגרת העסקה, לא יוטל קלון על דרעי ובכנסת הבאה הוא יוכל לשוב לתפקידו. בש"ס מעריכים כי הוא ימשיך "לשלוט ולהוביל" את המפלגה גם מחוץ לכנסת, ממנה יאלץ להתפטר עד סוף הקדנציה הנוכחית. בלשכת דרעי מסרו בתגובה: "לא מתייחסים עד לקבלת ההחלטה"

20/12/2021

יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי צפוי לחתום בימים הקרובים על עסקת טיעון שבמסגרתה יודה בעבירות מס ברף נמוך ויתפטר מהכנסת עד סוף הקדנציה הנוכחית. במסגרת העסקה, לא יוטל קלון על דרעי ובכנסת הבאה הוא יוכל לשוב לתפקידו. בלשכת דרעי מסרו בתגובה כי "לא מתייחסים עד לקבלת ההחלטה".

בעקבות החתימה הצפויה, בש"ס מעריכים כי דרעי ימשיך "לשלוט ולהוביל" את המפלגה גם מחוץ לכנסת. גורמים המעורים בפרטים אמרו לוואלה! כי דרעי כבר נתן בשבוע שעבר את הסכמתו לפרטי העסקה וכעת נדרשת חתימת היועמ"ש אביחי מנדלבליט.

מלשכת דרעי נמסר כי לא יתייחסו לפרסום "עד לקבלת ההחלטה".

יו"ר מפלגת ש"ס אריה דרעי 22 בספט 2021. ראובן קסטרו
צפוי לחתום על עסקת טיעון בימים הקרובים. דרעי(צילום: ראובן קסטרו)

היועמ"ש אביחי מנדלבליט צפוי לסיים את תפקידו עד סוף ינואר 2022, ותיקים כמו תיק זה של דרעי, כך גם לגבי תיק ליצמן, מחכים להכרעתו, בה יעדכן האם יוגש כתב אישום או שהצדדים יגיעו להסדר טיעון.

בעקבות הפרסום על עסקת הטיעון המסתמנת, בתנועה לאיכות השלטון הגיבו בכעס ומסרו כי "לא ייתכן שאיש ציבור שביצע עבירות מהסוג הזה, יוכל לחזור בעתיד לתפקידים ציבוריים. אנו קוראים ליועץ המשפטי לממשלה לשקול שוב את עסקת הטיעון. העסקה הנרקמת לא מוסיפה כבוד לבית המחוקקים אלא בעיקר מבוכה". בנוסף הזהיר יו"ר התנועה עו"ד ד"ר אליעד שרגא, כי במידה והיועמ"ש יחליט לחתום על ההסדר, התנועה תעתור לבג"ץ.

ספג ביקורת על הסדרי טיעון מקלים. מנדלבליט(צילום: ראובן קסטרו)

לאחרונה היועמ"ש מנדלבליט ספג ביקורת על הסדר הטיעון המקל שנחתם עם ח"כ חיים כץ, במסגרתו כץ הודה בעבירה פעוטה, ללא קלון. חקירתו של כץ החלה בחשד לשוחד, לאחר שבתקופת כהונתו כיו"ר ועדת הרווחה, הוא זימן אליה כמומחה סוחר בשוק ההון בשם מוטי בן ארי, כדי לקדם הצעת חוק בנוגע לפירעון אגרות חוב לחברות שנמצאות בקשיים. כץ לא חשף בפני חברי הוועדה את קשריו האישיים והכלכליים עם בן ארי, ואת האינטרס הכלכלי של הסוחר.

נגד כץ כבר הוגש כתב אישום בעבירה של מרמה והפרת אמונים, והוא ניהל מאבק נגד הסרת החסינות שלו. בסופו של דבר, בחודש נובמבר האחרון הוגש הסדר טיעון לבית המשפט, במסגרתו כץ הודה בעבירה של קשירת קשר להשגת מטרה כשרה באמצעים פסולים - עבירה נדירה שכמעט ולא נעשה בה שימוש. ההישג המשמעותי של כץ, מלבד העבירה הקלה, היה סיכום עם היועמ"ש כי הפרקליטות לא תבקש להטיל עליו קלון, וכי ייגזר עליו עונש של מאסר על תנאי וקנס כספי בלבד.

הסדר טיעון מקל בולט אחר שמנדלבליט חתום עליו הוא הסדר הטיעון שנחתם עם שרה נתניהו בפרשת המעונות - גם במקרה זה נשלפה עבירה נידחת מספר החוקים: ניצול מכוון של טעות הזולת שאין בהם מרמה. עוד סוכם כי נתניהו תשלם 55 אלף שקלים - סכום נמוך ביחס לעלויות הארוחות שלטענת המדינה הוזמנו במרמה - 175 אלף שקלים.

עוד בוואלה!

חקירת האסון במירון: "למרות שדרעי היה מעורב בנושא ההילולה, היתה תחושת מסמוס"

לכתבה המלאה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully