וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חייל ששירת בכלא גלבוע: הערתי לקצין המודיעין על הטרדת הסוהרות - הוא לא עשה דבר

עודכן לאחרונה: 14.12.2021 / 19:37

החייל, שהיה סמל אגף בבית הסוהר ב-2017, מעיד בשיחה עם וואלה! כי התלונן בזמן אמת על כך שהמחבל מטריד מינית את הסוהרות, אך זה התעלם מדבריו. עוד אמר כי הוא מוכן להעיד על כך במשטרה: "חשבתי שיזמנו אותנו להעיד, אבל אף אחד לא התקשר"

בווידאו: חייל ששירת בכלא גלבוע מעיד - התלוננתי בזמן אמת שעטאללה מתקרב לחיילת/צילום: שלומי גבאי

חייל ששירת בשנת 2017 בכלא גלבוע בתפקיד של סמל אגף חהעיד בשיחה עם וואלה! כי נחשף בזמן אמת לאופן שבו הטריד האסיר הביטחוני מחמוד עטאללה סוהרות באגף הביטחוני. לדבריו, הוא העיר על כך לקצין המודיעין ראני באשא, וביקש ממנו שיוציא את הסוהרת מהאגף, אך באשא התעלם מאזהרותיו ואמר לו, "הכל בסדר, אני מטפל בזה".

בימים האחרונים יצר החייל קשר עם אחת הסוהרות מהפרשה ואמר לה שפנה לבאשא בבקשה שיוציא את הסוהרות מהאגף, לאחר שראה את הנעשה בו. "אמרתי לו 'תקשיב, שמתם את הסוהרת ג' באגף 5 ואני רואה את עטאללה כל הזמן מתקרב אליה, תעיפו אותה משם'", סיפר לה.

עוד אמר החייל בשיחה עם הסוהרת כי הוא מוכן להעיד ביחידה הארצית לחקירות סוהרים, וכי מספר חיילים נוספים ששירתו איתו, לדבריו, היו חשופים גם הם למתרחש ויהיו מוכנים להעיד על כך במשטרה. "נשבע שאנחנו כולנו מוכנים ללכת ולתת עדות במשטרה כמו שצריך. נגיד רק את האמת, את מה שכולם חוו", הוסיף.

החייל אישר בשיחה עם וואלה! כי אכן נחשף לכך שעטאללה הטריד מינית סוהרות, והדגיש כי דיבר על כך עם קצין המודיעין ראני באשא שלדבריו לא עשה דבר. "ראיתי את הפרסום ב-2018, וחשבתי שיתקשרו אלינו מהמשטרה ויזמינו את כל החיילים ששירתו באותה התקופה להעיד", אמר, "אבל משום מה אף אחד לא התקשר ולא שאל אותנו".

כלא גלבוע, 6 בספטמבר 2021. ללא, פלאש 90
החייל פנה לקצין המודיעין, אך הוא התעלם ממנו. כלא גלבוע/פלאש 90, ללא

הוא שירת בכלא גלבוע משנת 2017-2014, ועבד באגף 2 ובאגפים ביטחוניים נוספים. הוא סיפר על אירוע חריג שקרה לו בהתנהלות מול המחבל עטאללה, שלאחריו הוא הודח מתפקידו והועבר להיות זקיף במגדל שמירה בכלא. "עשיתי חיפוש באגף של עטאללה ומצאתי שם סוני פלייסטיישן. כמובן שזה אסור ועל כן החרמתי את זה מיד. עטאללה כעס על זה מאוד, ניגש אליי ולמעשה הודיע לי שאני לא אעבוד יותר באגף שלו. לא לקחתי אותו ברצינות, הרי הוא אסיר, הוא לא יקבע איפה אני אשובץ. ולמרות זאת, יום לאחר מכן הודיעו לי שאני עובר להיות זקיף במגדל שמירה, ומאז לא חזרתי לעבוד באגף הזה.

"למעשה עטאללה צדק", סיכם החייל, "הוא אמר שלא אעבוד יותר באגף 5 וזה מה שקרה. אני ארד בדרגה מסמל אגף לשמירה במגדל רק כי האסיר הביטחוני החליט? זה נראה לך הגיוני דבר כזה?".

החייל מאשר בדבריו את חשיפת וואלה! על הקשר בין קצין המודיעין לבין האסיר הביטחוני. "ראיתי לא אחת את קצין המודיעין נכנס ביחד עם עטאללה לקנטינה, הם היו סוגרים את הדלת ומשוחחים שם". הוא הוסיף שיהיה מוכן למסור גרסה על השתלשלות האירועים למשטרה, דבר שצפוי להביא לזימונו לחקירה של קצין המודיעין רב כלאי ראני באשא ופתיחת התיק מחדש.

מעו"ד אייל בסרגליק, המייצג את קצין המודיעין, נמסר בתגובה: "מדובר בטענות ממוחזרות, שנבדקו בעבר והתברר שאין בהן דבר. ניסיון נואל של גורמים אשר תובעים את שב"ס, יחד עם גורמים אשר נחקרים בשל התנהלותם בהיותם מפקדים של שב"ס לפגוע בשמו הטוב של מרשנו, קצין מצטיין אשר הציל חיים רבים, אין לו כל תקומה, והדברים יובהרו בהמשך. מרשנו הינו קצין מצוין, אשר עשה רבות למען ביטחון כולנו, והדברים ברורים לשב"ס. הטענה של החייל, ככל שקיימת טענה כזאת, הינה טענה שקרית שאין לה כל שחר. כל טענה שהועלתה בעבר נבדקה על ידי היחידה לחקירות סוהרים והתיק נסגר".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully