וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: עליות במדדים

שירלי יום-טוב

3.10.2003 / 22:07

אלדין מאבדת 4.5% בעקבות זינוק של 33% אמש לאחר תחזית חיובית לקראת פרסום התוצאות הרבעוניות. צ'ק פוינט מוסיפה כ-4% ונובה עולה ב-7%


במרכז תשומת הלב היום בוול סטריט עומדים נתוני התעסוקה לחודש ספטמבר שהתפרסמו לפני תחילת המסחר והיו טובים מן הצפוי. ההפתעה החיובית דוחפת בשעה זו את המדדים מעלה: הנאסד"ק עולה ב-1.8% והדאו מוסיף 1.1%.

שיעור האבטלה עמד בספטמבר על 6.1% - נמוך בעשירית האחוז מציפיות הכלכלנים וללא שינוי לעומת נתוני חודש אוגוסט. נתון מעניין לא פחות הוא מספר המשרות במשק האמריקאי. אלו הצביעו על עלייה מפתיעה של 57 אלף לעומת צפי לירידה של 25 אלף משרות ובהשוואה לירידה של 93 אלף משרות בחודש אוגוסט.

גם אתמול הגיעו מזירת המקרו נתונים משוק התעסוקה, אולם אלו הצביעו על עלייה לא צפויה במספר התביעות החדשות לדמי אבטלה בשבוע שעבר, מה שהגביר את החששות לקראת פרסום הנתונים היום.

נתון מקרו נוסף שהתפרסם הוא מדד מנהלי הרכש למגזר השירותים לחודש ספטמבר. המדד, הנחשב לפחות משמעותי ממדד מנהלי הרכש למגזר היצרני, הצביע על ירידה לרמה של 63.3 נקודות - קרוב לציפיות וירידה מ-65.1 נקודות באוגוסט.

עוד ברקע זירת המסחר היום הודעתה של חברת התוכנה האמריקאית סיבל (סימול SEBL) בדבר התוצאות הצפויות לרבעון השלישי. סיבל ציינה כי אלו יעמדו ברף התחתון של התחזית שסיפקה לנוכח התחרות עמה היא מתמודדת. יחד עם זאת, החברה ציינה כי תצליח לעמוד בתחזית הרווח הנקי. שמה של סיבל עלה לאחרונה בקרב אנליסטים בוול סטריט כמועמדת אפשרית לפספוס התחזיות שנתנה בעבר. כך למשל בבית ההשקעות UBS נקבו בשמה של סיבל לצד ענקית אבטחת הרשתות הישראלית צ'ק פוינט כמועמדות אפשריות לפספוס שכזה.

בין החברות הישראליות הנסחרות מעבר לים סיפקו היום סביינט וטבע אישור רשמי להערכות מהימים האחרונים והודיעו כי הן מנהלות מו"מ לפיו טבע צפויה לרכוש את סביינט בעסקת מזומן שהיקפה כ-365 מיליון דולר. סביינט, שהיתה נדיבה מעט יותר בפרטים, ציינה כי השתיים נמצאות בשלב התחלתי של מו"מ לרכישת כל מניותיה לפי מחיר הנעילה של המניה אמש. ב-TheMarker פורסם לפני ימים אחדים כי טבע עומדת לבצע את הרכישה, מה שתרם לעליות במניית סביינט, שזינקה אמש ב-17% במחזור גבוה. לאחר כחצי שעה בה הושהה היום המסחר במניה, הוא התחדש לאחרונה בעליות קלות שהתחלפו במהירה בירידה של כ-5%. טבע עולה בכ-1% למחיר של 59.1 דולר.

סנונית ראשונה לתוצאות הרבעון השלישי סיפקה אתמול חברת אבטחת המידע אלדין. המניה זינקה אמש ב-33% לאחר הודעת החברה כי תוצאות הרבעון השלישי יעקפו את התוצאות ברבעון הקודם, ברבעון המקביל ואת תחזיות האנליסטים. ברבעון הקודם רשמה החברה הכנסות של 13 מיליון דולר על רווח נקי של 560 אלף דולר או 5 סנטים למניה, וברבעון המקביל היו ההכנסות נמוכות מהותית מרמה זו. שווי השוק של אלדין מסתכם בכ-90 מיליון דולר והמניה מאבדת כעת 4.5% למחיר של 7.7 דולרים.

מניית ג'קדה עולה ב-3.6% למחיר של 2.9 דולרים לאחר שהחברה פירסמה היום הערכות מדויקות יותר לגבי הצפוי בתוצאות הרבעוניות. החברה, המספקת פתרונות אינטגרציה בין מערכות Legacy מסורתיות לאפליקציות מודרניות יותר, צופה כי הכנסותיה יהיו בטווח שבין 5.2-5.4 מיליון דולר, שיפור לעומת הכנסות של כ-5.1 מיליון דולר שנרשמו ברבעון השני של השנה, כמו גם בהשוואה להכנסות של כ-4.6 מיליון דולר שהושגו ברבעון המקביל.

בג'קדה צופים כי ההפסד הרבעוני הנקי ינוע בין 400 אלף דולר ל-500 אלף דולר - ללא שינוי בהשוואה להפסד הנקי אותו רשמה החברה ברבעון השני ושיפור לעומת הפסדי הרבעון השלישי של שנת 2002. הדו"חות המלאים יתפרסמו ב-27 לחודש ומדבריו של מנכ"ל החברה, גידי הולנדר שצוטטו בהודעת החברה ניתן להבין כי החברה ציפתה לתוצאות טובות יותר. "סך ההכנסות הכולל והרווחים הסתכמו מעט מתחת להערכות בשל פרויקטים בתחום השירות, אשר התחילו מאוחר משצפינו ברבעון", אמר הולנדר.

בין המניות הכבדות נרשמות עליות בהתאם למגמה החיובית בשווקים. צ'ק פוינט עולה ב-3.8% למחיר של 17.7 דולר וקומברס מוסיפה 3.6% למחיר של 16.9 דולר.

עוד בולטת: מניית נובה, שזינקה מתחילת השנה בכ-200%, מוסיפה 7% למחיר של 5.3 דולרים, אם כי במחזור נמוך. לאחרונה הגישו בעלי מניות בחברה, בהם גירא דישון המנכ"ל, בקשות למכירת מניות החברה במיליוני שקלים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully