וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הרמטכ"ל לחיילת שחשפה את עבירות המין של סא"ל דן שרוני: "את אמיצה ומהווה דוגמה"

עודכן לאחרונה: 30.11.2021 / 19:47

כוכבי הגיע להדלקת נר שלישי בבה"ד 6 וקיים שיחה עם מפקדות וחיילות הבסיס, על רקע החשדות נגד סא"ל שרוני. "זוהי חרפה לכל אדם וחרפה כפולה, כשמדובר בקצין ומפקד", אמר הרמטכ"ל. בעקבות האירוע שחשפה החיילת החליט כוכבי על יום "עצור מטכ"לי" בנושא "האדם יקר"

הרמטכל בהדלקת נרות עם חיילות צה"ל שנפגעו מהסא"ל שצילם אותן ללא ידיעתן/צילום: דובר צה"ל

הרמטכ"ל אביב כוכבי הגיע הערב (שלישי) לבה"ד 6 להדלקת נר שלישי של חג החנוכה עם מפקדות ומפקדים בקריית ההדרכה בבה"ד 6, בהם החיילת שהתלוננה על סא"ל דן שרוני. "מחזק את כל הבנות האחרות ומאחל שנתחזק מהאירוע הזה", אמר.

"אני מאוד מזדהה אתכן ורוצה לחזק אתכן", אמר כוכבי. "זהו מקרה פסול, חמור ומגונה, והוא מהווה חרפה לכל אדם וחרפה כפולה, כשמדובר בקצין ומפקד. כל צורה של פגיעה מילולית, פיזית או פגיעה בפרטיות היא חמורה ביותר ולא מקובלת. קבענו במקרים מהסוג הזה עקרון של 'אפס סבלנות' ולראייה לכך, הקצין נעצר, הושעה, הודח ויעמוד למשפט בבית הדין".

"אני רוצה לומר לכן", אמר הרמטכ"ל, "שאנחנו עושים מאמצים גדולים בכדי ליצור אווירה של ביטחון בכל יחידות צה"ל, דרך הטמעה ולימוד, ביקורות ומנגנונים לעידוד הדיווח. בשבוע הבא נעשה 'עצור פעילות' בכל הצבא וכולנו נעסוק בהגברת המודעות ובאופן בו צריך לטפל במקרים מסוג זה".

אביב כוכבי הרמטכ״ל בהדלקת נרות בבה״ד 6 עם החיילות שחשפו את פרשת הצילומים של סא"ל דן שרוני. דובר צה"ל
"מאחל שנתחזק מהאירוע הזה". כוכבי/דובר צה"ל
אביב כוכבי הרמטכ״ל בהדלקת נרות בבה״ד 6 עם החיילות שחשפו את פרשת הצילומים של סא"ל דן שרוני. דובר צה"ל
כוכבי/דובר צה"ל

"אני רוצה לנצל את ההזדמנות הזו ולהביע הערכה רבה לרב-סמל אור ולהגיד לך שביצעת פעולה נכונה ואמיצה, את מהווה דוגמה ומופת. אני מחזק את כל הבנות האחרות ומאחל שנתחזק מהאירוע הזה, ולכן כמפקדות ולנו בצה"ל כולו תפקיד חשוב בכך".

בעקבות החשד לעבירות המין, החליט כוכבי על יום "עצור מטכ"לי" בנושא "האדם יקר", שיתקיים ביום רביעי, 8 בדצמבר 2021. מלשכת הרמטכ"ל נמסר כי "לאחרונה, אנו עדים למספר אירועים חריגים, שאינם עולים בקנה אחד עם ערכי צה"ל, ובבסיסם פגיעה בערך 'כבוד האדם' ובתוך כך פגיעה בכבודם, ביטחונם ופרטיותם של המשרתות והמשרתים בצה"ל".

אתמול סוכם בכתב ההדחה עליו חתם ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, אלוף מישל ינקו כי סא"ל שרוני יודח מתפקידו. במקביל להדחתו של הקצין מתקיים נגדו הליך פלילי, כשעד כה העידו נגדו 36 מתלוננות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully