גנץ חתם על הסכם להעברת אגף המודיעין בצה"ל מהמרכז לנגב

בטקס שבו הכריזו על המהלך, אמר ראש אמ"ן האלוף אהרון חליוה כי זהו "פרק היסטורי רב חשיבות בחיי צה"ל". העברת האגף נחשבת לאחד השלבים המורכבים ביותר של העברת הבסיסים מגוש דן לדרום. היא תאכלס כ-12 אלף חיילים והמהלך צפוי להסתיים ב-2028

29/11/2021
בווידאו: ראש אמ"ן מודיע על תחילת העברת אמ"ן מאזור המרכז לנגב (אמיר בוחבוט)

צה"ל הודיע היום (שני) רשמית על העברת אגף המודיעין מהמרכז לנגב. ההכרזה הגיעה לאחר שמשרד הביטחון וחברת שיכון ובינוי חתמו על הסכם בעניין, לפיו החברה תתכנן, תממן, תקים ותפעיל את קריית המודיעין שתוקם בצומת ליקית שבנגב.

הקריה תאכלס כ-12 אלף חיילים וקצינים מיחידות איסוף, מודיעין, סייבר וטכנולוגיה, וכן את יחידות המטה של אגף המודיעין. האכלוס צפוי להסתיים בשנת 2028. בטקס ההכרזה בצומת ליקית בהשתתפות בכירי אמ"ן, שר הביטחון בני גנץ והרמטכ"ל אביב כוכבי, אמר ראש האגף אהרון חליוה כי זהו "פרק היסטורי רב חשיבות בחיי צה"ל".

הוא הוסיף כי המעבר, שנחשב לאחד השלבים המורכבים ביותר בהבערת בסיסי צה"ל מגוש דן לנגב, "יהיה הזדמנות אסטרטגית לשמר, אך גם לשנות לחדש ולצמוח. אגף המודיעין ערוך ומוכן, וייקח חלק משמעותי בהפרחת השממה", ציין האלוף חליוה.

אילוסטרציה לקריית המודיעין(צילום: אתר רשמי, 'חברת שיכון ובינוי בע"מ')

שטחה של קריית המודיעין תוקם על שטח של כ-2,500 דונם, מתוכם כ-450 אלף מ"ר בנוי. לצד היחידות שהוזכו כי יאוכלסו בבסיס, בקרייה יפעל גם מערך ההדרכה של האגף, כאשר כל היחידות פרוסות היום באזורי ביקוש בגוש דן ובבסיס המרכזי בגלילות.

את ארגון המימון למהלך, בהיקף של 4.2 מיליארד שקל, נבחרו להוביל בנק דיסקונט והראל. את הסגירה הפיננסית הובילו החטיבה העסקית בדיסקונט המנוהלת על ידי יובל גביש וחטיבת ההשקעות של הראל המנוהלת על ידי סמי בבקוב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully