חודש אחרי ההפיכה: צבא סודאן יחזיר לתפקיד את ראש הממשלה המודח

חמדוכ, המוחזק במעצר בית מאז החודש שעבר, אמור לעמוד בראש ממשלת טכנוקרטים בעקבות הסכם עם הגנרלים. עם זאת, באופוזיציה מתנגדים ומבהירים כי ההפגנות שתוכננו להיום יתקיימו כסדרן. עשרות אנשים נהרגו מאז ההפיכה בחודש שעבר, ששיבשה את תהליך המעבר הדמוקרטי

רויטרס
21/11/2021
ראש ממשלת סודאן עבדאללה חמדוכ וראש המועצה הריבונות עבד אל-פתאח אל-בורהאן בפורום כלכלי בחרטום, 26 בספטמבר 2020. ASHRAF SHAZLY, AFP, GettyImages
ראש ממשלת סודאן עבדאללה חמדוכ וראש המועצה הריבונות עבד אל-פתאח אל-בורהאן בפורום כלכלי בחרטום, 26 בספטמבר 2020(צילום: GettyImages, ASHRAF SHAZLY, AFP)

צבא סודאן יחזיר לתפקידו את ראש הממשלה המודח, עבדאללה חמדוכ, לאחר הסכם שהושג בין הצדדים - כך אמר הבוקר (ראשון) פדלאללה בורמה נאסיר, מנהיג מפלגת האומה, לרויטרס. לדבריו, חמדוכ יקים ממשלה עצמאית של טכנוקרטים וכל העצורים הפוליטיים ישוחררו במסגרת ההסכם בין המפלגות הצבאיות והאזרחיות. נסיר אמר כי הוא השתתף בפגישה שהתקיימה אתמול בערב ושבה המתווכים הגיעו לעסקה.

מקור המעורה בשיחות אמר כי מועצת הריבונות, שבראשה עומד הצבא, תקיים היום ישיבת חירום לפני שתכריז על ההסכם. עם זאת, גוף האופוזיציה העיקרי, כוחות השינוי והחירות, הודיע כי הוא מתנגד לכל הסכם עם הצבא וכי ההפגנות שתוכננו היום יתקיימו כסדרן.

חמדוכ הוכנס למעצר בית במהלך ההפיכה הצבאית ב-25 באוקטובר, ששיבשה את תהליך המעבר למשטר דמוקרטי שהחל עם הפלתו של הרודן עומר אל-בשיר ב-2019. עשרות מפגינים נהרגו מאז בעימותים עם כוחות הביטחון, ומדינות המערב איימו לעצור את הסיוע לחרטום ללא חזרה לשלטון אזרחי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully