חבר מועצת העיר ראשל"צ: "לאסור להכניס מרצים הומואים לבתי ספר"

חבר המועצה ויו"ר סיעת ש"ס עורר סערה כשכתב לראש העירייה רז קינסטליך כי מרצים הומואים ולסביות שמרצים בפני הנערים והנערות על 'אפשרות להורות שונה מהמקובל' ואפשר 2 גברים או 2 נשים". לדבריו, "הצעתי לסדר היא: המועצה תקבל החלטה להכניס הומואים ולסביות לתת שיעורים"

ספיר לוי
27/10/2021

חבר מועצת עיריית ראשון לציון הרב אריה כהן מסיעת ש"ס עורר היום (רביעי) סערה כשפנה לראש העירייה רז קינסטליך בבקשה לאסור כניסת מרצים הומואים ולסביות למוסדות החינוך בעיר.

"הגיעו אלי בחורים שלומדים בבתי ספר יגאל אלון ומעיינות ומספרים שנכנסו אליהם מרצים הומואים ולסביות שמרצים בפני הנערים והנערות על 'אפשרות להורות שונה מהמקובל' ואפשר שני גברים או שתי נשים", כתב כהן.

עוד כתב כהן כי "פניתי בזעם אליך ולחברת המועצה ואתם לא הכחשתם את זה ואדרבא מסתבר שזה באישור ובעידוד שלכם. תתביישו לכם חוטאים ומחטיאים את הרבים אני לא אתן לכם רשות ואפשרות שתהפכו לנו את העיר שלנו לסדום ועמורה". לבסוף כתב כהן כי "הצעתי לסדר היא: המועצה תקבל החלטה לאסור מכל וכול כל על מנהל החינוך ומחזיקת התיק להכניס הומואים ולסביות לתת שיעורים לתלמידים לא במישרין ולא בעקיפין".

ביקש לאסור כניסת מרצים הומואים ולסביות למוסדות החינוך בעיר. כהן(צילום: אתר רשמי, שלומי כהן, כיכר השבת)

ראש העירייה הביע זעזוע בעקבות המכתב ומיהר להודיע כי העיר מכבדת ומכילה את כל תושביה. "נמשיך ונתמוך בכל הקהילות - החילוניות, הדתיות והלהט"ביות ובבתי ספרנו ימשיכו ללמד שיעורי תנ"ך לצד שיעורים על מגדריות וקבלת האחר. צר לי כי הצעה זו נועדה לעורר פרובוקציות ושסע אך ורק לצרכים פוליטיים ותו לא. עם דעות כאלה חשוכות היחיד שצריך לאסור עליו להיכנס למוסדות העירוניים - הוא אריה כהן בעצמו".

עיריית ראשון לציון 3.12.2017. מוטי מילרוד, הארץ
עיריית ראשון לציון 3.12.2017(צילום: הארץ, מוטי מילרוד)

בתגובה למכתב אמר עופר נוימן מנכ"ל איגי, ארגון הנוער הגאה, כי "בושה וחרפה שנבחר ציבור בישראל מרשה לעצמו להמשיך ללבות שנאה ואלימות באופן כזה. מי שינסה לגרור את החברה הישראלית למחוזות חשוכים כאילו ימי הביניים עוד כאן ייתקל בכוחות חזקים שיילחמו למען שוויון וגאווה. נמאס לנו מפוליטיקאים קטנים שמנסים לרכב על גב הקהילה ומתירים את דמו של הנוער הגאה בישראל".

מקואליציית ארגוני הקהילה הלהט"בית הדתית חברותא, בת קול ושב"ל נמסר כי "אנו מצרים על האמירה האומללה של חבר מועצת העיר ראשון לציון לפיה יש לאסור כניסה של מרצים הומואים לבית ספר ועל חששותיו להתמודד עם המציאות. אנו רואים בכך סתירה דתית מובהקת לתפישות דתיות שעל פיהן: 'יהיה כבוד חברך חביב עליך כשלך', איסור הלבנת פנים ברבים ואהבת הזולת. לצד התגובות המעודדות מצד חברי מועצה נוספים, היינו שמחים לראות צעדים אקטיביים, בהם העירייה מוכיחה לציבור הדתי כי היא רואה באחריותה קיום שיח מכיל, מאפשר ונותן מקום ללהט"בים בעיר בכלל ובמסגרות החינוך והציבור הדתיים בפרט".

טוב לדעת (מקודם)

הלחצן שיכול להציל את חייך במקרה חירום רפואי

מוגש מטעם שחל

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully