תשעה נשרים נמצאו מתים בדרום, חשד שהורעלו בזדון

הנשרים נמצאו באזור נחל קינה ונחל כמריר, וסמוך אליהם נמצאה עז מתה שחשודה כמקור ההרעלה. הרשות הודיעה כי פתחה בחקירה לבדיקת נסיבות האירוע וכי בסיומה תוגש תלונה למשטרה. "מדובר באירוע חמור וקשה מאוד שפוגע משמעותית באוכלוסיית הנשרים בדרום"

  • נשרים
  • הרעלה
9 נשרים נמצאו מתים בדרום, חשד שהורעלו בזדון (צילום: רשות הטבע והגנים)

תשעה נשרים נמצאו היום (ראשון) מתים באזור נחל קינה ונחל כמריר, וקיים חשד כי הם הורעלו בזדון. מרשות הטבע והגנים נמסר כי "מדובר באירוע חמור וקשה מאוד שפוגע משמעותית באוכלוסיית הנשרים בדרום".

ההרעלה זוהתה לפי מידע שהתקבל ממשדרים שהיו על גבי הנשרים היום בצהריים. לדברי רשות הטבע והגנים, פקחי הרשות יצאו לשטח ומצאו את הנשרים מתים וסמוך אליהם עז מתה שחשודה כמקור ההרעלה. העז והנשרים יועברו לבדיקה במכון הווטרינרי בבית דגן. הפקחים בליווי כלב הרעלות סורקים את השטח לאיתור ממצאים נוספים.

הנשרים שנמצאו מתים בדרום, היום (צילום: רשות הטבע והגנים)
הנשרים שנמצאו מתים בדרום, היום (צילום: רשות הטבע והגנים)
הנשרים שנמצאו מתים בדרום, היום (צילום: רשות הטבע והגנים)

מרשות הטבע והגנים נמסר כי הופעל "נוהל הרעלות", וכי מתבצעות תצפיות וסריקות של פקחי רשות הטבע והגנים במושבות בשדה בוקר ובמכתש הקטן. עוד נמסר כי מזון מפוזר בתחנות ההאכלה על מנת למנוע מהנשרים לאכול בשר מורעל במידה וקיים בשטח. הרשות פתחה בחקירה לבדיקת נסיבות האירוע בסיומה תוגש תלונה למשטרה.

"תשעה נשרים הם כמעט 5% מכל אוכלוסיית הנשרים בישראל. הרעלות הנשרים ממשיכות, וכל פעם כולנו מזדעזעים מחדש", אמרו בחברה להגנת הטבע. "עד שהחוק לא ישתנה, יהיה קשה מאוד לתפוס את העבריינים, וגם אם ייתפסו, ספק אם יועמדו לדין. תיקון החקיקה של המשרד להגנת הסביבה, פורסם כבר לפני שנה, באוקטובר 2020, אבל לצערנו, מאז שום דבר לא השתנה".

"החברה להגנת הטבע תקדם את הצעת החוק הפרטית בעניין זה, שהוגשה ע"י ח"כ מוסי רז, כבר בשבועות הקרובים", הבטיחו. "אנחנו מקווים שבמשרד להגנת הסביבה, יתעשתו ויצטרפו למהלך. למעט הנשרים שעוד נותרו בישראל, אין יותר זמן לחכות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully