בן 21 מהדרום נעצר בחשד שהפיץ תמונות עירום של מאות נשים

המשטרה עצרה בתום חקירה סמויה צעיר מאופקים, שעל פי החשד הפיץ בקבוצה בטלגרם תמונות וסרטונים אינטימיים של נשים, וקיבל תשלום מחברי הקבוצה. בביתו נתפסו מחשבים, התקני אחסון וראיות נוספות. המשטרה תבקש להאריך את מעצרו

לירן לוי
11/10/2021
בווידאו: ראש מחלק פשיעה מקוונת במחוז ת"א מעדכן על מעצר חשוד שהפיץ חומרים מיניים של נשים בטלגרם (צילום: דוברות משטרת ישראל)

תושב אופקים בן 21 נעצר היום (שני) בחשד שהפיץ תמונות וסרטוני עירום של מאות נשים ונערות קטינות ישראליות תמורת תשלום בטלגרם, ללא ידיעתן או הסכמתן. המשטרה תבקש מחר את הארכת מעצרו של החשוד בבית משפט השלום בתל אביב.

שוטרי מחלק הפשיעה המקוונת במחוז ת"א ניהלו חקירה סמויה במשך חודשים, בסופה נעצר החשוד. במהלך החקירה המשטרה ניהלה מעקב רשתי סמוי ואף התגברה על מגבלות האבטחה המחמירות של הרשת ופרצה לקבוצות הטלגרם הסגורות.

בחקירה נמצא כי החשוד הפיץ את התמונות והסרטונים במספר קבוצות בטלגרם, בהן חברים אלפים ששילמו למנהל הקבוצה. הנשים, שגיליהן נעים בין 30-14, צולמו ללא ידיעתן או הסכמתן. חלק מהנשים לא יודעות שתמונותיהן הופצו, והמשטרה אמרה כי היא תתחיל לקרוא לקורבנות עבור מתן עדות.

המשטרה עצרה את החשוד הבוקר, ותבקש מחר את הארכת מעצרו בבית משפט השלום בתל אביב.

מאיגוד האינטרנט הישראלי נמסר כי: "תופעת הפגיעה בנשים בגירות וקטינות ברשת הטלגרם היא אחת מהתופעות הכואבות של התקופה האחרונה, ככל שגובר השימוש בטלגרם כך גוברת גם הבעיה. בטלגרם לא משתפים פעולה בהסרת תוכן או באיתור המפרסם". באיגוד הזהירו, "המשטרה פועלת אמנם במגבלות המציאות באיתור המפרסמים, אך עד שלא ימוצה הדין גם עם מי שהעביר את התמונות והסרטונים לאותה קבוצה, נראה יותר ויותר פרסומים כאלו".

עו"ד דנה מיטב, מנכ"לית שדולת הנשים בישראל, אמרה כי "נדמה כי כל יום מתגלה עוד נדבך של אלימות מינית, ועוד אדם אשר חושב כי נשים וגופן הם מטבע עובר לסוחר". היא בירכה את המשטרה על מעצר המפיץ וקראה לה למצות את הדין גם עם מי ששילם על מנת לקבל גישה לתמונות: "הם כולם מטרידים מיניים לפי לשון החוק". היא פנתה אל הפרליטות ואל בתי המשפט בקריאה: "הפצת התמונות על פי חוק בישראל היא הטרדה מינית, שהעונש עליה הוא עד 5 שנות מאסר. על כל רשויות האכיפה ליצור קו הגנה אחיד ובלתי מתפשר בהגנה על בטחונן של נשים ונערות כדי לייצר הרתעה. העונש המירבי בחוק גם כך אינו גבוה, וחשוב כי הוא ודומים לו יקבלו אותו במלואו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully