יותר מאלף מתמחים חסמו רחובות בתל אביב: "הונו אותנו, הבטיחו מתווה אמיתי"

מתמחים מבתי החולים הפגינו על המתווה החדש לקיצור התורנויות שלהם, והאשימו את הממשלה במצב: "בואו תעשו פעם אחת תורנות של 26 שעות במיגון קורונה". במקביל, במשרד הבריאות הזמינו את נציגי ארגון המתמחים לפגישת מו"מ, אך הם סירבו ודרשו פגישה עם השר הורוביץ

09/10/2021
בווידאו: יותר מאלף מתמחים מפגינים בתל אביב (באדיבות המצולמים)

יותר מאלף מתמחים מבתי החולים הפגינו הערב (שבת) בתל אביב, במחאה על המתווה החדש לקיצור התורנויות שלהם. המפגינים צעדו מרחבת הסינמטק וחסמו רחובות באזור אבן גבירול. מנהלת היחידה הרפואית במשרד הבריאות, ורד עזרא, הזמינה את נציגי ארגון המתמחים "מרשם" לפגישת מו"מ מחר יחד עם נציגי ההסתדרות הרפואית בישראל, אך ב"מרשם" סירבו ודורשים להיפגש עם שר הבריאות, ניצן הורוביץ.

"שיקרו לנו. הונו אותנו. הבטיחו לנו מתווה אמיתי, כזה שמתחייב לקצר תורנויות באמת, לכולם", אמרה יו"ר ארגון המתמחים, ד"ר ריי ביטון, במהלך ההפגנה. ביטון פנתה לראש הממשלה נפתלי בנט, להורוביץ ולשר האוצר אביגדור ליברמן: "בואו תעשו פעם אחת תורנות של 26 שעות במיגון קורונה, ואחרי זה נראה אתכם אומרים לנו שזה הגיוני להמשיך לעבוד ככה".

לדברי ביטון, "אין מתווה. זה שקר. הם לא הציגו לנו שום מתווה. וגם אין תכנית חומש. יש מקצועות בודדים, בפריפריה בלבד שניתן עבורם תקציב לקיצור תורנויות. וגם זה רק עבור שנת 2022. כל השאר זה סתם, אמירות שאולי נשמעות טוב אבל אין מאחוריהן שום מחויבות ואין תכנית סדורה ומתוקצבת. אנחנו נצטרך להילחם כל שנה מחדש על התקציב והתקנים. אז לא, אנחנו נלחמים עכשיו, נלחמים עכשיו בשביל כולם".

עוד בוואלה!

כ-2,500 מתמחים הגישו את התפטרותם: "יום עצוב וקשה מנשוא"

לכתבה המלאה
הפגנת המתמחים בתל אביב, הערב(צילום: אתר רשמי, אלעד גוטמן)

2,590 מתמחים בבתי החולים הגישו ביום חמישי מכתב התפטרות למשרד הבריאות, כמחאה על המתווה החדש לקיצור התורנויות שלהם, שחל רק על עשרה בתי חולים בפריפריה, ושלטענתם אין בו בשורה של ממש. גורמים במשרד הבריאות אמרו כי הם שוקלים לפנות לבית הדין לעבודה למתן צווי מניעה למתמחים, אם אכן יממשו את האיום ויתפטרו באופן רשמי.

"יום עצוב וקשה מנשוא, בו אנחנו נאלצים להגיש מכתבי התפטרות", אמרה ד"ר ריי ביטון, יו"ר ארגון הרופאים המתמחים "מרשם", במהלך הגשת מכתבי ההתפטרות בסניף משרד הבריאות בתל אביב. במכתב שהוגש, כתבו המתמחים: "אנחנו הח"מ כל אחד ואחת, הגענו למסקנה שאיננו מסוגלים להמשיך לעבוד ולעמוד בעומס ומודיעים לך בצער רב על התפטרותנו".

הפגנת המתמחים בתל אביב, הערב(צילום: אתר רשמי, אלעד גוטמן)
הפגנת המתמחים בתל אביב, הערב(צילום: אתר רשמי, אלעד גוטמן)
הפגנת המתמחים בתל אביב, הערב(צילום: אתר רשמי, אלעד גוטמן)

ארגון המתמחים אמר כי "ההיתר מבהיר כי קיצור התורנויות, כפי שאמרנו, יחול רק על 10% מהמתמחים. 90% מהמתמחים ימשיכו לעשות תורנויות של 26 שעות. לכמה זמן? לא ברור. אין בהיתר איזכור כלשהו לתאריך יעד שבסופו כל המתמחים יעברו לתורנויות של 16+2".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully