וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מרד בעבודה: ראשי הרשויות פועלים לכניסה לממשלה

6.2.2003 / 13:16

המורדים, מקורבי בן אליעזר, הודיעו למצנע: נפעל נגד החלטתך; יו"ר העבודה לנשיא: אם שרון יקבל עמדתנו - נוכל לדון באחדות; ביום ראשון יטיל קצב את הרכבת הממשלה על שרון

פורום ראשי הרשויות המקומיות במפלגת העבודה החליט בצהריים לפעול בניגוד להחלטתו של יו"ר העבודה, עמרם מצנע, ולחתור לכניסת המפלגה לממשלת אחדות בראשות ראש הממשלה, אריאל שרון. בגלי צה"ל דווח כי ראשי הרשויות מקיימים ישיבה בעניין, לאחר שהבוקר נועד יו"ר מרכז השלטון המקומי, עדי אלדר, עם מצנע והודיע לו על ההחלטה. כתוצאה מהצעד שנקטו ראשי הרשויות, המזוהים עם ח"כ בנימין בן אליעזר, עלול להתפתח עימות קשה בישיבה הקרובה של מפלגת העבודה, שתיערך החודש.

כתב "הארץ" יהונתן ליס מוסיף:

לפני הצהריים הגיע מצנע לבית הנשיא, משה קצב כדי לדון עמו בהרכבת הממשלה. מצנע אמר לנשיא שאם שרון יקבל את עמדות העבודה, יהיה אפשר לדון בהקמת ממשלת אחדות. "אחדות היא מלה יפה ללא משמעות. השאלה האמיתית היא הדרך והתוכן והאם יש קווים משותפים", אמר. יו"ר העבודה הכחיש מגעים עם הליכוד בדבר הצטרפות לממשלה. מצנע ציין כי הוא משוחח עם שמעון פרס מדי יום. "אינני חושב שמתנהלים מגעים על ידי פרס", אמר. מאוחר יותר היום יגיע לבית הנשיא יו"ר מפלגת שינוי, יוסף לפיד.

נשיא המדינה יטיל על שרון ביום ראשון את הקמת הממשלה הבאה. מיד אחרי קבלת המינוי, שרון יפתח במשא ומתן הקואליציוני עם המפלגות השונות. 87 חברי כנסת כבר הביעו את תמיכתם במועמדותו של שרון להרכבת הממשלה הבאה.

קצב יחתום בפגישה עם רע"ם

אתמול נמשכו ההתייעצויות של קצב עם נציגי סיעות הכנסת הנבחרת. גם אתמול נותר שרון המועמד היחיד להרכבת הממשלה, לאחר שאף סיעה לא המליצה לנשיא להטיל את התפקיד על מועמד אחר. לנשיא נותר להיפגש עם נציגי סיעת רע"ם (רשימה ערבית מאוחדת). לאחר פגישתו עמם, הערב, יקבל קצב את החלטתו.

עד כה המליצו סיעות הליכוד, שינוי, ש"ס, האיחוד הלאומי, מפדל, יהדות התורה, עם אחד וישראל בעלייה על שרון. נציגי שאר הסיעות, העבודה, מרצ, בל"ד, חד"ש-תע"ל לא התנגדו להטלת התפקיד על שרון, ולא הציעו כל מועמד אחר.

מליאת ועדת הבחירות המרכזית אישרה אתמול את התוצאות הסופיות של הבחירות לכנסת ה-16. יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט מישאל חשין, הגיש לנשיא קצב את התוצאות הרשמיות של הבחירות, כפי שהופיעו ברשומות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully