בכירי משרד הבריאות: ציפינו לירידה משמעותית יותר בתחלואה, נערכים לגל חמישי

מנכ"ל משרד הבריאות אמר בדיון בוועדת החוקה בכנסת כי בימים האחרונים זוהתה האטה במגמת הירידה בתחלואה, והודיע כי הוחלט לבטל את הצורך בתו ירוק בבריכות. פרויקטור הקורונה: "50% מהאומתים אתמול - ילדים". שידור חי מהוועדה

בווידאו: פרופ' אש מודיע על ביטול התו הירוק לבריכות פרטית ומביע אכזבה משיעור הירידה בתחלואה (צילום: ערוץ הכנסת)

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש, אמר היום (שלישי) בוועדת החוקה בכנסת כי בימים האחרונים מגמת הירידה בתחלואה נעצרה. לדבריו, אף שלא נרשמה עלייה בתחלואה בעקבות החגים והחזרה ללימודים, במשרד ציפו לירידה משמעותית יותר בתחלואה בשלב הזה.

"לפני שבוע היינו במגמת ירידה ברורה, בימים האחרונים אנחנו רואים עצירה בירידה, ומקדם ההדבקה נמצא מעל 1", אמר אש. "אנחנו בממוצע עם מעל 8,000 מאומתים ביום. יש ימים כמו אתמול עם עשרת אלפים מאומתים - זה מספר שלא היה מעולם בגלים הקודמים. מספר החולים הקשים נע בין 700-670. מספר החולים הקשים החדשים - בין 80-70 ליום - זאת ירידה קלה. אנחנו עם 190 חולים מונשמים".

"אנחנו לא רואים עלייה בתחלואה בעקבות החגים והלימודים, אבל אנחנו מקווים שנראה את הירידה בתחלואה. קיוותי שנראה ירידה יותר ברורה, אבל אנחנו לא רואים את זה עדיין", הוסיף.

עוד אמר אש כי הוחלט לבטל את הצורך בתו הירוק לבריכות שאינן סגורות, וציין כי אחת הסיבות לכך היא "הנטל הגדול על ההורים והילדים".

עוד בוואלה!

תסמינים ארוכי-טווח ופער בין הגילים: ממצאי השפעת הקורונה על ילדים

לכתבה המלאה

פרויקטור הקורונה, פרופ' סלמאן זרקא, ציין כי 50% מהמאומתים אתמול הם ילדים, ואמר כי הנחת העבודה של המשרד היא שיש צורך להיערך גם לגל חמישי של המגיפה. "בנתוני התחלואה שאנחנו נמצאים בה, ולאור פתיחת שנת הלימודים והחגים, הייתי רוצה שיהיה פחות התקהלויות - כמו פנג'ויה, אומן או משחקי כדורגל. הקבינט רואה דברים אחרת ולא הסכים איתנו והחליט שאירועים כן מתקיימים", אמר זרקא.

"הנחת העבודה שלנו היא להיערך לגל החמישי בעזרת המשך התו הירוק. כשאדם נכנס למסעדה רק של מחוסנים הוא נמצא בסיכון נמוך יותר", הוסיף. "ככל שהתחלואה תרד נמשיך להקל בעוד מקומות. אני מקווה נעבור את חודש ספטמבר ונתייצב בחודש אוקטובר. אז נבחן את המדיניות מחדש".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully