זינוק חד במספר חולי הקורונה המונשמים, מקדם ההדבקה שוב גבוה מ-1

מנתוני משרד הבריאות עולה כי 7,686 ישראלים אובחנו אתמול חיוביים לנגיף וכי שיעור הבדיקות החיוביות ירד משמעותית ל-5.24%. מספר המתים עלה ב-46. במקביל, תקלת מחשוב ב‏מערך הדיגום והחקירות האפידימיולוגיות גורמת לכך שזמני ההמתנה לתוצאות בדיקות מתארכים

13/09/2021
בווידאו: מפקד מפקדת אלון מעדכן בוועדת חוקה שלא תהיינה בדיקות PCR במהלך יום כיפור (צילום: ערוץ כנסת)

46 חולי קורונה מתו אתמול (ראשון) מסיבוכים של הנגיף - כך עדכן משרד הבריאות. בנוסף, נרשמה עלייה של 21% במספר המונשמים, שעומד על 187 חולים. במקביל, נרשמה ירידה חדה במאומתים והמספר עומד על 7,686 בני אדם, מתוך 149,798 בדיקות שבוצעו.

בנוסף לכך, 691 חולים מוגדרים במצב קשה, מתוכם 187 מונשמים - עלייה של 33 חולים. סך הכול מפרוץ המגיפה, מתו 7,384 חולים מסיבוכים של הנגיף. מקדם ההדבקה חזר להיות מעל 1, אולם נרשמה ירידה באחוז המאומתים מתוך הנבדקים, שעומד על 5.24%.

במערכת החינוך ישנם 150,189 תלמידים בבידוד, מתוכם 41,366 מאומתים.

עוד בוואלה!

סמכויות ניתנו לחברת אירועים: מאחורי הכאוס במתחמי הבדיקות לקורונה

לכתבה המלאה
זמני ההמתנה לתוצאות בדיקות הקורונה מתארכים ליותר מ-38 שעות(צילום: רויטרס)

במסגרת הבדיקות לחוזרים מהילולת ראש השנה באומן, 1,700 אובחנו כמאומתים עד כה. בנוסף, עד יום כיפור, המשטרה תצא במבצע לאכיפת הבידוד לחוזרים משם, במיוחד החולים, כדי שלא יפתחו שרשראות הדבקה.

בתוך כך, משרד הבריאות עדכן כי ב‏מערך הדיגום והחקירות האפידימיולוגיות של מפקדת אלון, קיימת תקלה במחשוב בשלושת הימים האחרונים, ולכן לא מתקיימות חקירות. עקב כך, זמני ההמתנה לתוצאות בדיקות הקורונה מתארכים ליותר מ-38 שעות.

בדיון על דרכי ההתמודדות עם מגיפת הקורונה, אמר אתמול ראש הממשלה נפתלי בנט בישיבת הממשלה כי בימים אלה מפתחים מנגנון סריקה גנטית עבור כל מי שבא בשערי נתב"ג. "אני קורא לזה 'האומגה'. אנחנו עובדים על מנגנון של סריקה גנטית לכל מי שנכנס לישראל. כך ישראל תהפוך למכ"ם של הנגיף".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully