מתיחות בבירה לאחר בריחת המחבלים: ניסיון פיגוע דקירה בעיר העתיקה

חזאם אלג'ולאני, שעבד כרופא במזרח ירושלים, ניסה לדקור שוטרים סמוך למתחם הר הבית. הוא נוטרל בירי ונעצר מיד לאחר האירוע. על פי המשטרה, אחד השוטרים נפצע באורח קל מנתז ירי במהלך המאמצים לנטרלו בזירה. לאחר שפונה לבי"ח הדסה הר הצופים, נקבע מותו של המחבל

10/09/2021
בווידאו: שוטר נפצע בזמן שניטרל ניסיון פיגוע דקירה בירושלים (צילום: דוברות המשטרה)

שוטר נפצע היום (שישי) במהלך ניסיון לבצע פיגוע דקירה בעיר העתיקה בירושלים. זאת, בצל המתיחות בבירה בעקבות בריחת ששת המחבלים מכלא גלבוע מוקדם יותר השבוע.

פרופיל המחבל אינו שגרתי: חזאם אלג'ולאני, תושב מזרח ירושלים כבן 50, עובד כרופא במזרח העיר, ואף ניהל מרפאה לרפואה משלימה. הוא פונה מהזירה כשהוא פצוע באורח קשה ומחוסר הכרה לבית חולים הדסה הר הצופים בירושלים, ולאחר זמן קצר נקבע מותו. בעמוד הפייסבוק ציין כי עבד בעבר בבית החולים אסף הרופא, אולם בבית החולים טענו כי נתוניו אינם נמצאים במערכת, ובריאיון ב"כאן" חדשות הוסיפה מנהלת בית החולים אסנת לב-ציון קורח : "אף אחד לא מכיר את שמו". עוד כתב כי הוא אינו מעורב בסוגיות פוליטיות, ואף נראה מיודד עם רופאים ותיקים בעיר.

כוחות משטרה פשטו על ביתו של המחבל ועיכבו לחקירה את אחיו ושני בניו. אלג'ולני, איש רפואה ותיק, ניהל את מכללת ריאן לרפואה משלימה במזרח ירושלים.

עוד בוואלה!

כוננות בהר הבית מחשש להפרות סדר בשל בריחת המחבלים מהכלא; גנץ: ערוכים לכל התפתחות

לכתבה המלאה
השוטר פונה לבית החולים שערי צדק(צילום: TPS, שלו שלום)
איש רפואה ותיק שניסה לדקור שוטרים. חזאם אלג'ולאני(צילום: אתר רשמי, ללא קרדיט)

האירוע התרחש סמוך לשעה 16:30, אז המחבל, ששהה סמוך לאחד משערי מתחם הר הבית, ניסה לתקוף בסכין כמה שוטרים שהיו במקום. השוטרים פתחו בירי, נטרלו את המחבל ועצרו אותו. לפי המשטרה, במהלך פעולות הנטרול, אחד השוטרים, בן 19, נפצע באורח קל מנתז ירי ופונה לבית החולים שערי צדק בירושלים.

אזור ניסיון הפיגוע בעיר העתיקה, היום(צילום: מד"א, יוסי קסוטו)

במהלך היום המשטרה נערכה בכוחות מתוגברים בהר הבית, מחשש להפרות סדר לאחר תפילת יום שישי, בצל בריחת ששת המחבלים מכלא גלבוע ביום שני. במקביל, בפיקוד מרכז נערכים להתפרעויות ועצרות הזדהות עם האסירים ברחבי יהודה ושומרון. זאת, לאחר שאתמול נשמעו ברחוב הפלסטיני קריאות על "יום זעם".

אמש, המשטרה העלתה כוננות בכל רחבי הארץ לדרגה אחת לפני הגבוהה ביותר והחלה בתגבור כוחות בריכוזי קהל ומרכזי קניות ברחבי הארץ. כמו כן, קיימת היערכות לסיוע לשב"ס להפרות סדר בבתי כלא. עשרות המחסומים של המשטרה יהיו פרוסים ברחבי הארץ גם בסוף השבוע.

מתיחות שיא. זירת ניסיון הפיגוע, היום(צילום: אתר רשמי, במת החדשות)

בד בבד, שר הביטחון בני גנץ קיים הבוקר הערכת מצב במחנה סאלם הסמוך לג'נין, לאחריה ערך סיור באזור מעבר ג'למה. "אנחנו בסופו של דבר, במוקדם או במאוחר, נשים את היד על מי שצריך לשים עליו את היד", אמר גנץ.

"צריך להבין שמדובר בשישה אנשים בתוך מיליונים שחיים פה", הוסיף שר הביטחון. "צריך להיות מסוגלים לטפל בשישה האלה ובעוזריהם מבלי שנפר את האיזונים האחרים שנמצאים בתוך השטח. אני מקווה שהיום ייגמר שקט, כך או כך צה"ל ערוך לכל התפתחות בכל אחד מהמקומות".

בהערכת המצב השתתפו בכירים מארבעת ארגוני הביטחון, בהם מפקד פיקוד מרכז אלוף יהודה פוקס ומפקד אוגדת יו"ש תא"ל יניב אלאלוף, ראש המנהל האזרחי תא"ל פארס עטילה וכן נציגי שב"כ, המשטרה, מג"ב ושב"ס.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully