הנכים מפגינים בדרכים: כביש 4 נפתח לאחר שנחסם לתנועה באזור בצרה

בעלי המוגבלויות חסמו עם כיסאות הגלגלים את כביש חיפה-ת"א הישן מכיוון צפון לדרום, בטענה כי הממשלה לא מכבדת את הסכמי העבר שנחתמו ביניהם לבין שרי האוצר והרווחה. "נמשיך במתכון הקיים של מחאות הנכים ונפגע באופן סדיר במשק הישראלי". מוקדם יותר חסמו את מסילת הרכבת

29/08/2021

מחאת הנכים ובעלי המוגבלויות נמשכת גם הבוקר (ראשון) בהפגנות בדרכים ובחסימות כבישים. נפתח לתנועה כביש 4 מכיוון צפון לדרום, אותו חסמו הנכים מוקדם יותר באזור בצרה, כשהעמידו את כיסאות הגלגלים שלהם באמצע הכביש. הנכים דורשים כי על הממשלה לכבד את כלל ההסכמים שנחתמו בעבר בין שרי האוצר והרווחה לבין ארגוני הנכים השונים לאורך השנים. מוקדם יותר חסמו הנכים את מסילות רכבת ישראל, וגרמו לעצירת תנועת הרכבות בקו חיפה-בנימינה.

פעילי קבוצת "הנכים הופכים לפנתרים" ציינו כי הסיבה לכך היא "ההתעלמות הגורפת של ממשלת ישראל ומשרד האוצר ליישום חוק 200 של הביטוח הלאומי". חוק זה נוגע לקביעת דרגת נכות מעבודה. הם אף איימו כי "נמשיך לפגוע באופן סדיר ואף מספר פעמים ביום. ניצור פגיעה אנושה למשק הישראלי ולקופת האוצר עד להעברת כלל הכספים וקבלת כל התנאים שהצבנו למשרד האוצר ולעומד בראשו".

"ניצור פגיעה אנושה למשק הישראלי". הפגנת הנכים, הבוקר(צילום: אתר רשמי, צילום דוברות הנכים)
מאבק הנכים בחסימות פסי הרכבת 29 באוגוסט 2021 (דוברות מאבק הנכים)

"ההתעלמות של ממשלת ישראל ומשרד האוצר תעלה לקופת המדינה בנזקים שניתן היה למנוע אותם מראש. כנראה שממשלת ישראל ומשרד האוצר בחרו בדרך העקומה והפסולה כלפי ציבור הנכים. נמשיך במתכון הקיים של מחאות הנכים במדינה. כל עוד לא יימצא פיתרון סופי להעברת כספי הרטרו באופן מיידי לנכים - נמשיך לראות את הנכים נלחמים נגד משרד האוצר וממשלת ישראל על אוכל ותרופות", סיכם אייל כהן, מוביל ארגון "הנכים הופכים לפנתרים".

טוב לדעת (מקודם)

הפתרון לכאב הברכיים קרוב מתמיד - בזכות טכנולוגיה בנעל

מוגש מטעם אפוסתרפיה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully