חשד: איש העסקים גלעד שבתאי "נעקץ" במיליוני דולרים בזימבבואה על ידי שותפו הישראלי

חשש כי הישראלי, שניהל את עסקיו של המיליארדר במדינה האפריקנית, נמלט מזימבבואה לפני שהרשויות הספיקו לחקור אותו בחשד למעילה בכספיו לאורך שנים. שבתאי, שעשה את הונו כתוצאה ממכירת אפליקציית "וייבר", השקיע עשרות מיליוני דולרים בשנים האחרונות בעסקי הכרייה במדינה

19/08/2021

שלטונות זימבבואה חוקרים מעילת כספים בגובה כמה מיליוני דולרים מאיש העסקים הישראלי, גלעד שבתאי, כשהחשוד המרכזי בפרשה הוא אזרח ישראלי, איש אמונו של שבתאי בחברה שהקים במדינה. ברשויות בזימבבואה חוששים כי החשוד במעילה הספיק להימלט מהמדינה לפני שהובא לחוקריה.

שבתאי השקיע בשנים האחרונות עשרות מיליוני דולקים בעסקי הכרייה בזימבבואה. לטענת מקורביו, הישראלי החשוד במעילה הצליח, לאורך שנים, להבריח כספים מהחברה בדרכים שונות, אך רק לאחרונה עלה בו החשד לאחר בדיוקה בחשבונות החברה.

טוב לדעת (מקודם)

מדרסים בהתאמה אישית בחצי שעה - ואתם יוצאים לחיים חדשים

מוגש מטעם New Feet
חשד כי נעקץ במיליונים. גלעד שבתאי(צילום: מערכת וואלה!, אתר רשמי)

על פי דיווחים במדינה, הישראלי שניהל שם את עסקיו של שבתאי, נמלט ככל הנראה מזימבבואה זמן קצר לאחר שבשבוע שעבר הוגשה במשטרה המקומית תלונה על כספי השקעות של שבתאי שנעלמו. בין היתר טוען שבתאי כי כספי הלוואה שנתן לחברה אחרת הושבו אך לא הועברו לחשבונו.

שבתאי, שהונו מוערך ביותר ממיליארד דולר, התעשר כתוצאה מאקזיט, כשבשנת 2013 נמכרה אפליקציית "וייבר", שהיה בעליה יחד עם אחיו בני, לחברה יפנית בכ-900 מיליון דולר. את זמנו הוא מחלק בעיקר בין ישראל לארצות הברית.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully