מחקר במושתלי איברים: החיסון השלישי מכפיל את הסיכוי לפתח נוגדנים לקורונה

תוצאות מחקר שנערך בבית החולים בילינסון מעלות עלייה דומה ועקבית בתגובה לחיסון שלישי בקרב מושתלי לב, כליה, ריאות וכבד. מומחים בבית החולים טענו כי הנתונים החדשים מוכיחים את יעילות המנה הנוספת, וקראו להגיע להתחסן: "שיפור משמעותי ללא תופעות לוואי משמעותיות"

מנת החיסון השלישית נגד קורונה מעלה את הסיכוי של מושתלי איברים לפתח נוגדנים פי 2 - כך עלה היום (שלישי) ממצאים ראשוניים של מחקר שערך בית החולים בילינסון בפתח תקווה. מנהלים בבית החולים אמרו כי התוצאות מוכיחות את יעילות החיסון. הם הוסיפו כי המטופלים לא דיווחו על תופעות לוואי משמעותיות, וקראו למושתלי האיברים להגיע ולהתחסן.

רבים ממושתלי האיברים כלולים בקבוצת מדוכאי החיסון, שלא הצליחו לפתח נוגדנים לאחר שתי המנות הראשונות. במחקר נמצא כי 73% ממושתלי הכליה פיתחו נוגדנים אחרי המנה השלישית, לעומת 35% לאחר קבלת המנה השנייה. עליות דומות נראו גם בקרב מושתלי ריאות, עם 33% מול 18% במנה הקודמת, במושתלי לב, ש-58% מהם פיתחו נוגדנים לאחר המנה השלישית ו-31% לאחר השנייה, ובמושתלי כבד - 70% פיתחו תגובה לחיסון, בעוד לאחר המנה השנייה הנתון היה רק 47%.

עוד בוואלה!

בית הדין קבע: עובד לא מחוסן יבצע שתי בדיקות קורונה בשבוע - כדי לשמור על עבודתו

לכתבה המלאה
בווידאו" מחקר במושתלי איברים: החיסון השלישי מכפיל את הסיכוי לפתח נוגדנים לקורונה (מערכת וואלה!)

ד"ר רותי רחמימוב, מנהלת היחידה להשתלות כליה בבית החולים, המליצה למושתלי איברים לגשת להתחסן. "הנתונים מהווים הוכחה ברורה לכך שהחיסון השלישי עובד. אנו רואים שיפור משמעותי בתגובה לחיסון השלישי במושתלי כליה", אמרה.

ד"ר טוביה בן גל, מנהל השירות לאי-ספיקת לב במערך הקרדיולוגי, הצטרף לדבריה. "ממליצים למושתלים באופן גורף להגיע ולהתחסן בחיסון השלישי, אשר מציל חיים", אמר. פרופ' מרדכי קרמר, מנהל המערך למחלות ריאה בבילינסון, הוסיף כי "לא נראו תופעות לוואי משמעותיות בחיסון מלבד כאב נקודתי במקום ההזרקה במעט מהחולים. לא היו אירועי דחייה מהחיסון",

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully