כנופיה בראשות ישראלי עקצה מאות תיירים בקייב

המשטרה באוקראינה עצרה את קבוצת הזרים, בראשם עומד אזרח ישראלי יליד רוסיה, בחשד שסחטו אלפי דולרים מכ-150 תיירים מתחילת 2020. זאת, בהנחה שהזרים יעזבו את המדינה ולא יפנו למשטרה. הכנופיה הפכה למוכרת במסעדות וברים, וזכתה לאזהרות רבות באתרי תיירים ברשת

המשטרה בקייב עצרה בשבוע שעבר כנופיה של זרים בראשותו של אזרח ישראלי יליד רוסיה, בחשד לסחיטה של מאות תיירים בשנים האחרונות. תרגיל העוקץ הפך למוכר במסעדות וברים, וכבר זכה לאזכורים ואזהרות רבים בקבוצות ואתרי תיירים ברשת.

הכנופיה הפעילה את התרגיל שוב ושוב מתחילת שנת 2020 על כ-150 תיירים: מלצרים משתפי פעולה היו מגישים לזרים התמימים חשבון מנופח עד פי 10 ממחירם האמיתי של המזון והמשקאות - שהזמינו באופן עצמאי או בעידודה של מארחת צעירה - וכך מסיימים את הערב עם תשלום של אלפי דולרים.

אם אותם התיירים היו מסרבים לשלם כפי שהתבקשו, היו מלווים על ידי חברי הכנופיה לחדר המנהל, שם, תוך שימוש באלימות ולחץ פסיכולוגי, היו מאלצים אותם לשלם את החשבונות. במקרה של סירוב - היו שודדים מהם כסף או טלפונים ניידים ותכשיטים.

עוד בוואלה!

לא מצא דרך לחזור לביתו, גנב אוטובוס - ונסע עשרות קילומטרים עד שנתפס

לכתבה המלאה
היו מגישים חשבון מנופח עד פי 10 לתיירים באמצעות מלצרים משתפי פעולה. החשודים (צילום: אתר רשמי, מערכת וואלה!)

בפרקליטות המחוז אומרים כי האזרח הישראלי היה מבוקש עוד קודם לכן על ידי האינטרפול, בגין הונאה בנקאית, וכי בין העצורים גם אזרחי אוקראינה ואזרבייג'ן. לדברי התובע הכללי בקייב, אולג קיפר, העבריינים העריכו שהתיירים לא יפנו למשטרה ויעזבו את שטחה של אוקראינה, וכך פשעים אלה לא יגיעו לטיפולם של אנשי אכיפת החוק. כעת פועלת הפרקליטות האוקראינית בצינורות הדיפלומטיים להקניית מעמד מיוחד לאותם תיירים, כדי שיוכלו למסור עדויות מבלי לשוב לאוקראינה.

מעצר החשודים בקייב (צילום: אתר רשמי, מערכת וואלה!)
צפויים ל-10-7 שנות מאסר. הפשיטה על הכנופיה באוקראינה (צילום: אתר רשמי, מערכת וואלה!)

המשטרה המקומית של קייב פעלה בליווי המשטרה הלאומית, רשויות ההגירה במדינה ופרקליטות המחוז, ובהנחיית הפרקליטות המבקשת למגר את התופעה. בפשיטה על שלושה מקומות בילוי מוכרים במרכז קייב, נעצרו "על חם" עשרה גברים חברי הכנופיה בני 40-19, בהם שוטר סיור מקומי שהועסק כנהג מונית שהסיע את התיירים התמימים למקומות הבילוי המדוברים.

אם יורשעו, צפויות לחברי הכנופיה שבע עד עשר שנות מאסר. במשטרה חושדים כי גם אזרחים אוקראינים מעורבים, ולא שוללים כי בהמשך תעצרנה גם הנשים ש"פיתו" אותם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully