לאחר מצב החירום בנתב"ג: מטוס עם תקלה בגלגל נחת בשלום

מטוס של חברת אמריקן איירליינס דיווח על תקלה בגלגל הקדמי בדרכו ממיאמי בישראל. צוותי חירום הוזעקו לזירה כדי לסייע במקרה של נפגעים. הטייס בחר שלא לפעול לפי הנוהל הנהוג במקרים דומים, ובתום דקות מתוחות הצליח לנחות ללא תקלות נוספות

02/08/2021

מטוס עם תקלה בגלגל נחת היום (שני) בשלום בנתב"ג. לפני נחיתת המטוס, שעליו היו 183 נוסעים, הוכרז מצב חירום בשדה התעופה. המטוס של חברת אמריקן איירליינס היה בדרכו לישראל ממיאמי כשהטייס דיווח על תקלה, ואחרי דקות מתוחות נחת בשלום בשדה התעופה.

צוותי חירום הכוללים אופנועי חירום של מד"א, אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ הוזעקו לזירה למקרה של נפגעים ושהו במקום ברגעים שקדמו לנחיתה. לצדם, הגיעו לשדה כוחות כיבוי נרחבים ממחוז מרכז ודן.

עוד בוואלה!

גל חום קיצוני ברחבי הארץ: "עלול להתארך באופן חריג"

לכתבה המלאה
נחיתת החירום ממיאמי 2 באוגוסט 2021. אתר רשמי, מערכת וואלה!
נחיתת החירום, היום(צילום: מערכת וואלה!, אתר רשמי)
צוותי מד"א בזירה, היום(צילום: מד"א)
בווידאו: היערכת חירום בנתב"ג לקראת נחיתת מטוס ממיאמי ובו תקלה באחד הגלגלים (צילום: מד"א)

הנוהל המקובל במקרים מסוג זה הוא לאפשר למטוס לחוג מעל הים על מנת "לשרוף דלק" ולהגיע ריק ככל האפשר לנחיתה, לצד הקפצת מטוסים לניסיון בחינה של כן הנסע לפני הגישה הסופית לנחיתה. מבדיקת וואלה! עולה כי במקרה זה לא ננקטו שתי הפעולות, בהתאם להחלטת הטייס.

לפני שנתיים אירע מקרה דומה בטיסה לבטומי שבגאורגיה. אז, המטוס של חברת אל על שב על עקבותיו בעקבות אינדיקציה לחימום יתר במנוע השמאלי, כשעליו 194 נוסעים ואנשי צוות. גם באותו מקרה האירוע הסתיים ללא נפגעים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully