"מלאות חיים, ורודות ושמנמנות": שתי גורות פנדה נולדו בגן חיות בצרפת

שני וטרינרים מסין הגיעו לגן החיות בובל לקראת הלידה השנייה של הואן הואן, שיחד עם בן זוגה הושאלה על ידי בייג'ינג ב-2012. התאומות נולדו במשקל של 129 ו-149 גרם, ובעוד כמה שנים יועברו לסין, שבה התאוששה אוכלוסיית הפנדות עד שיצאה מסכנת הכחדה

  • צרפת
  • פנדה
סוכנויות הידיעות
"מלאות חיים, ורודות ושמנמנות". הפנדה הואן הואן עם התאומות (צילום: GettyImages, AFP)

שתי גורות פנדה נולדו היום (שני) בגן חיות בצרפת, שמסר כי התאומות במצב בריאותי טוב. השתיים נולדו בגן החיות בובל שבעמק הלואר לזוג הפנדות הואן הואן ויואן ז'י, שהושאלו לצרפת מסין ב-2012. בזמנו, הגעתם של דובי הפנדה תוארה בתור סימן להתחממות ביחסים בין פריז לבייג'ינג.

בגן החיות אמרו כי התאומות "מלאי חיים, ורודים ושמנמנים", ומשקלן 129 ו-149 גרם. זוהי הלידה השנייה של האם, לאחר שילדה ב-2017 את הפנדה יואן מאנג, הפנדה הראשונה שנולדה בצרפת. לקראת הלידה, שני וטרינרים מסין הגיעו לגן החיות כדי לסייע לצוות המקומי.

(צילום: GettyImages, AFP)
(צילום: GettyImages, AFP)

בחודש שעבר סין הודיעה כי הפנדות כבר לא בסכנת הכחדה, אחרי שמספרן בטבע הגיע ל-1,800 פרטים בזכות שיקומם של יערות הבמבוק במדינה, המהווים 99% מהמזון של הפנדות. שמותיהן של התאומות החדשות ייקבעו בתוך מאה ימים, והן יועברו לסין בעוד כמה שנים.

הלידה הנדירה של התאומות הגיעה אחרי שבמרץ הכריז גן החיות שהואן הואן ויואן ז'י "הזדווגו שמונה פעמים". לאחר מכן, וטרינרים ביצעו הפריה מלאכותית כדי להגדיל את הסיכויים להיריון. הפנדות מתקשות להתעבר, וקשה ביותר לעקוב אחרי ההיריונות שלהן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully