שריפת סמים בשווי מיליונים ומסתערבים בעומק השטח: המבצע המשולב בגבול ירדן

צה"ל ומג"ב פתחו בשבוע שעבר במבצע "ערבה בטוחה", במטרה להגביר את האכיפה באזור הגבול. בשלב הראשון, אותרו חממות הסמים והושמדו, ובשלב השני כוחות סמויים פעלו למניעת חדירה והברחות של סמים ואמצעי לחימה. "אבן דרך חשובה בריכוז מאמץ מבצעי ומודיעיני". תיעוד

28/07/2021
בווידאו: איתור חממת סמים בערבה, נחיתה ממסוק והשמדת החממה (צילום: דוברות משטרת ישראל)

צה"ל ומג"ב פתחו בשבוע שעבר במבצע "ערבה בטוחה", שמטרתו להגביר את האכיפה באזור. במהלך המבצע, כוחות הביטחון איתרו עשרות חממות גידולי סמים בשווי מיליוני שקלים, וכן סיכלו את ניסיון חדירתם של חמישה חשודים מגבול ירדן לשטח ישראל. פעילות המבצע טרם הסתיימה.

המבצע, שנערך במעורבות ישירה של מפקד פיקוד הדרום האלוף אליעזר טולדנו, התקיים בשיתוף פעולה של חיילי צה"ל, יחידת המסתערבים, יחידת הטרקטורונים (יט"ר), ומתנדבי מג"ב, המערך האווירי של משטרת ישראל, וכן כוחות ביטחון נוספים.

עוד בוואלה!

צה"ל עצר את שני החשודים שחצו את הגדר מלבנון לשטח ישראל

לכתבה המלאה
מסתערבים באזור הגבול(צילום: דוברות משטרת ישראל)
שריפת חממות גידולי הסמים שאותרו במבצע "ערבה בטוחה"(צילום: דוברות משטרת ישראל)

בשלב הראשון של "ערבה בטוחה", פעלו כוחות הביטחון בעומק השטח, שם איתרו את החממות. כוחות שיטור ומג"ב לקחו דגימות לחקירה, והחממות הושמדו.

השלב השני כלל פריסת כוחות סמויים בעומק השטח עם אמצעים טכנולוגיים מתקדמים, למניעת הברחות של סמים ואמצעי לחימה ולמניעת חדירה של מסתננים לתוך הארץ. ביום שבת האחרון ביצעו הכוחות פעילות מבצעית, בה מנעו את חדירתם של חמשת החשודים מגבול ירדן - שנתפסו על ידי מסתערבי מג"ב דרום וחיילי צה"ל, והועברו לחקירה.

החממות שאותרו בערבה(צילום: דוברות משטרת ישראל)
"חיזוק ההגנה על תושבי הערבה"(צילום: דוברות משטרת ישראל)

אלוף משנה יוגב ברששת, מפקד חטיבת "יואב" בעוצבת אדום המפקד על המבצע, תיאר את "ערבה בטוחה" כ"אבן דרך חשובה בריכוז מאמץ רב ארגוני מבצעי ומודיעיני, לחיזוק ההגנה על תושבי הערבה ולפגיעה בתשתיות פשיעה ביטחונית ופלילית במרחב גבול ירדן".

מפקד יחידת המסתערבים של מג"ב דרום, סגן ניצב ק', הוסיף כי "כמו שניתן לראות, הכוח נחת ממסוק משטרתי והחל בפעילות השמדת חממת סמים פעילה. היחידה מפעילה אמצעים מיוחדים ופועלת לחיזוק המשילות במחוז דרום בשטחי האש ובישובים". ק' עוד ציין כי בשבועות האחרונים סוכלו הברחות סמים ואמצעי לחימה גם בגבול מצרים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully